Niemcy U21 wygrywają pomimo obaw personelu – Burkardt błyszczy

Aachen (dpa) – Prowadzona przez podwójnego strzelca Jonathana Burkardta, niemiecka drużyna narodowa U21 oparła się obawom personelu i pewnie rozwiązała swoje pierwsze obowiązkowe zadanie w nowym roku w drodze do biletu na EM.

Kontuzjowany trener Antonio Di Salvo wygrał z Łotwą 4:0 (3:0) przed 7718 kibicami w Akwizgranie. Dzięki szóstemu zwycięstwu w siedmiu meczach młodzi ludzie umocnili swoją silną pozycję startową w trójstronnej walce kwalifikacyjnej przed pojedynkami z Izraelem i Polską.

„To był dla nas bardzo fajny mecz” – powiedział Burkardt z ProSieben Maxx. Liczne niepowodzenia nie były problemem w zespole. „Wydobyliśmy z tego jak najwięcej” – powiedział napastnik iz pewnością siebie obserwował mecz z Izraelem: „Dzisiaj zdobyliśmy pewność siebie i mamy nadzieję, że wygramy także w Izraelu”.

Jak Bernd Neuendorf obserwował, obserwując na stadionie dwa tygodnie po swoim wyborze w swoim pierwszym międzynarodowym meczu na prezydenta DFB, kapitan FSV Mainz 05 Burkardt wyróżniał się na tle niemieckiej drużyny i strzelił dwa gole (25./43. minuta). Ansgar Knauff z Eintrachtu we Frankfurcie po swoim pierwszym golu dla U21 (26. miejsce) strzelił 2:0, a rezerwowy Malik Tillman 4:0 (75.). Dobry debiutant U21 Noah Atubolu w bramce również obronił rzut karny (66.).

Cóż, najlepszy pojedynek

Tym samym obrońca tytułu odzyskał pierwsze miejsce w grupie z 18 punktami przed Izraelem (16) i Polską (15). Ważny mecz w Izraelu zaplanowany jest na wtorek, a w czerwcu czekają nas mecze z Węgrami i Polską. Tylko zwycięzcy grup i najlepsi z dziewięciu zdobywców drugiego miejsca bezpośrednio kupują bilet na letnie finały 2023 roku w Gruzji i Rumunii, a pozostali zdobywcy drugiego miejsca muszą przejść do play-offów. Izrael i Polska rozdzieliły się 2:2.

Di Salvo musiał przyjąć przed meczem prawie tuzin odwołań od kontuzjowanych lub chorych graczy. Nowo utworzona drużyna, zwłaszcza defensywna, początkowo miała pewną niepewność, ale potem stawała się coraz lepsza. Młodzi Niemcy wywierali dużą presję na Łotyszach, którzy bronili pięcioosobową linią, na początku chybiając tylko jednego gola.

wymarzony cel

Gospodarze uparli się następnie na objęcie prowadzenia po dwóch błędach w obronie Łotwy. Po solidnym zdobyciu piłki przez Toma Kraußa z Norymbergi Burkardt zachował spokój przed bramkarzem przeciwnika. Zaledwie 30 sekund później potężny Knauff podbił po błędzie Łotwy Normunds Uldrikis.

Najlepszą bramkę wieczoru zdobył tuż przed przerwą Burkardt, który posłał piłkę ze skraju pola karnego do bramki. Przeciwnik stał się wtedy niebezpieczny tylko od stałych fragmentów, ale Atubolu z Freiburga dobrze obronił, a nawet obronił rzut karny po pchnięciu Maximiliana Bauera. Tillman następnie ustalił punkt końcowy.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.