Niemiecka legenda piłki nożnej Matthaus rozumie życzenie Lewandowskiego: klub „Bayern” ma coś nie tak

Pragnienie 33-letniego polskiego napastnika, by pożegnać się z Bayernem, nie jest całkowitą niespodzianką dla jednego z najsłynniejszych niemieckich piłkarzy wszechczasów, Lothara Matthauso.

Nors Tikinino żałuje decyzji Lewandowskiego w Tokio, L. Matthausas pridūras, podczas gdy piłkarze nie chcą zostać w „Bayernie” Gretoza staje się już nemalońskim trendem.

Po tym sezonie obrońca Borussii Dortmund Niklas Sule, którego kontrakt z Bayernem nie został przedłużony, to kolejny niemiecki zawodnik – napastnik Serge Gnabry.

– Suprant Lewandowski. Zawodowcy wyczuwają, kiedy coś się dzieje w klubie, coś się zmienia, coś jest zorganizowane inaczej niż wcześniej. Bardzo fajny. Trend jest widoczny, że coraz więcej piłkarzy chce odejść z Bayernu. Praeityje tak naprawdę tego nie miał. naprawdę nie rozświetla klubu pięknymi piórami. Widzę, kiedy zawodnicy w komendzie „Bayern” nie czują się komfortowo”, – światem dowodzącym są mistrzowie Europy, rozkaz „Bayern” nie zabrzmiał przez 12 lat.Lothair Matthaus

Co prawda Oliveris Kahnas, dyrektor generalny „Bayernu”, były bramkarz reprezentacji Niemiec, krytycznie przyjrzał się wyrażonej przez R. Lewandowskiego chęci pozostania w klubie.

– Nie potrafię powiedzieć, dlaczego Roberta wybrał ten sposób komunikacji. Ci goście nigdzie nie doprowadzili do wypowiedzi. Robertas powinien pamiętać, jaki był klub Bayernu. Tutaj stał się jednym z najlepszych piłkarzy na świecie – powiedział. O. Kahnas.

Obecny kontrakt O. Lewandowski z „Bayernem” obowiązuje jeszcze rok.

Nie wiadomo jeszcze, na jakim etapie w karierze stanie napastnik, a obecnie R. Lewandowski przygotowuje się w swoim rodzinnym mieście do otwarcia Ligi Narodów UEFA przeciwko Walii, który w środę zostanie rozegrany w Warszawie.

„Bayern” zdobył już w tym sezonie 10 razy z rzędu mistrzostwo Niemiec w piłce nożnej, ale Lidze Mistrzów UEFA nie udało się przełamać bariery ćwierćfinału, gdzie sensacyjnie uznali wyższość „Villarrealla” w hiszpańskich drużynach.

W drugim sezonie monachijską drużynę poprowadziła o rok starsza od R. Lewandowskiego Niemka Juliana Nagelsmann.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli zostaną otrzymane, prosimy o podanie linku DELFI.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.