Niepokojące wieści z Polski: Do kraju napłynęła grupa 40 migrantów

We wtorek i trzy dni wcześniej nie było przypadków, w których litewscy pogranicznicy musieli wracać na Litwę, próbując wjechać na Litwę z nielegalnych miejsc w nielegalnych miejscach. W piątek SBGS uniemożliwił 9 nowo przybyłym wjazd na Litwę, aw czwartek – 18.

W środę na Litwę nie wpuszczono cudzoziemców z Białorusi ze względów humanitarnych.

W środę wieczorem na granicy od strony białoruskiej w pobliżu gminy Druskienniki wystrzelono 7 rakiet sygnałowych. Kilka godzin później na granicy w pobliżu gminy Druskienniki wystrzelono z broni automatycznej i odpalono kolejne 2 rakiety sygnałowe.

Podobnie jak w ostatnich dniach, w ciągu dnia słychać było strzały i broń automatyczną w południowej części Litwy, po stronie białoruskiej w kierunku składowiska Goza.

Od początku sierpnia, kiedy straż graniczna uzyskała prawo niewpuszczania migrantów z Białorusi do miejsc zakazanych, według danych o północy ze środy na czwartek 8330 nie wjechało do nich.

Litewska straż graniczna działała zawodowo w czasie kryzysu migracyjnego i dzięki temu zyskała zaufanie społeczne, a pomagający im żołnierze stracili wczoraj służbę na granicy. Kontrola graniczna po stronie litewskiej nadal podlega zintensyfikowanemu reżimowi.

W środę łotewscy strażnicy graniczni zawrócili 40 nielegalnych migrantów z Białorusi. 24 z tych osób odmówiono wjazdu we wtorek, 45 w poniedziałek, 38 w niedzielę, 34 w sobotę, 41 w piątek i 27 w czwartek.

Polscy pogranicznicy zablokowali we wtorek do 72 nielegalnych migrantów z Białorusi. To najwyższa liczba w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Według polskiej straży granicznej, grupa 40 migrantów z pomocą białoruskich służb włamała się do kraju siłą. Cudzoziemcy rzucali w polskich pograniczników kamieniami, promieniami laserowymi i zniszczonymi pogranicznikami.

Polska nie przyjęła 4 migrantów w poniedziałek, 10 w niedzielę i 10 w sobotę, 12 w piątek i 24 w czwartek.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *