Niesamowite widoki z nieba Lenkijos: dwóch Litwinów chce pobić rekord

Pół tuzina najlepszych europejskich sportowców, którzy nauczyli się biegać, walczy o światowe rekordy, a wśród nich jest dwóch ekstremalnych Litwinów.

To kradzież, której ma doświadczyć wybrana garstka. Pół setki najlepszych europejskich sportowców w skrzydlatych strojach, którzy lubią poruszyć niebo, bierze udział w tradycyjnym festiwalu „BalticWings”. Wśród nich jest dwóch skrajnych Litwinów.

„Naszym celem jest uformowanie jak największej formacji w tych kombinezonach, a także latanie mapą i samolotem. Oznacza to, że kiedy samolot leci przed samolotem, my lecimy obok niego” – wyjaśnia skrajny Arvydas Vasiliauskas.

Biegając w tym skafandrze można osiągnąć ekstremalną prędkość – od 180 do 220 kilometrów na godzinę. Jedna rzecz to biegać sama z małą grupką, a wszystko inne – z taką klatką „człowiek-ptak”.

„Moje kylame su dwa samoloty ir tyrumeni synchroniskai iššokti iš oba jednocześnie. Wtedy musimy dołączyć do wielkiego, pulsującego treningu. Każdy naciska na maksimum swoich strojów, a więc na maksymalną prędkość. Każdy musi być mniej więcej na swoim miejscu. „To naprawdę trudne”, powiedział skrajny Marius Čiuta.

Nie ma więc miejsca dla nowicjusza. Istnieją skrajności, dlaczego Arvydas wyjaśnia.

„Gdybyśmy się nie skrzyżowali. Jak na tak dobrego patyrę uczestniczącego tutaj sportowca, to spotkanie to nasze doświadczenie pozwala nam bezpiecznie pracować obok siebie” – mówi A. Vasiliauskas.

Największe europejskie ekstremalne klatki w mieście Elblągo w Polsce działają bez powodu. Ich celem jest pobicie rekordu świata w największych formacjach skrzydlatych kostiumów. Jest to obecnie jedna z 18 skrajności, które zostały przeprowadzone w ciągu roku. Celem tych spotkań jest zgromadzenie w pobliżu samolotu co najmniej 23 i 24 sportowców. Według skrajności są to najlepsze loże zapisane w historii światowych rekordów.

„Sam skok, zwłaszcza gdy powstają wstrząsy, jest jak stado ptaków. Latają tylko duże stada ptaków. Jest lider tego lotu, wokół którego wszyscy latamy. biegła po niebie” – powiedział A. Vasiliauskas.

„W rzeczywistości nie skupiasz się na obserwowaniu całego otoczenia, ale skupiasz się na całej grupie. Ale kiedy jesteś już blisko, możesz zobaczyć całą przestrzeń wzrokiem peryferyjnym, przelatując nad miastem, to naprawdę świetnie dla ptaków, rozumiesz, kiedy wszystkie inne ptaki odlatują z naszej ścieżki, to naprawdę wyjątkowe uczucie lotu” – powiedział pan Chiuta.

Extremalų skrydis zaczyna się nawet na wysokości pięciu kilometrów. Iššokę iš avryto, tak biegali około trzech minut. Następnie rozłóż spadochrony i wyląduj na ziemi. Oczywiście Iki kito plyoto.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *