Nordex Group dostarcza turbiny VSB Group dla farmy wiatrowej o mocy 41,6 MW w Polsce

Grupa VSB je ma Grupa Nordex (ISIN: DE000A0D6554) otrzymała zlecenie na dostawę i montaż 13 turbin wiatrowych N117/3600 dla farmy wiatrowej w Polsce. Zamówienie obejmuje również serwis premium turbin na okres 20 lat.

Farma wiatrowa powstaje w województwie śląskim, w południowo-zachodniej Polsce, w pobliżu granicy z Czechami. Grupa Nordex dostarczy turbiny N117/3600 na stalowych wieżach rurowych o wysokości piasty 134 metrów. Systemy pracują z nominalną mocą 3,2 MW.

Rozpoczęcie budowy turbin planowane jest na początek 2024 roku, a uruchomienie farmy wiatrowej planowane jest na lato 2024 roku.

Już w 2021 roku Grupa VSB złożyła w Grupie Nordex zamówienie na dostawę turbin dla farmy wiatrowej Baranów-Rychtal o mocy 42,6 MW – pierwszego polskiego projektu realizowanego przez międzynarodowego dewelopera i operatora projektu. Baranów-Rychtal jest w trakcie budowy.

O Grupie VSB

VSB, z siedzibą w Dreźnie, jest jednym z wiodących w Europie zintegrowanych pionowo deweloperów energii odnawialnej. Podstawowym przedmiotem działalności jest rozwój projektów farm wiatrowych i fotowoltaicznych na lądzie, zarządzanie operacyjne ich eksploatacją oraz prowadzenie własnych farm jako rozwijający się niezależny producent energii elektrycznej. VSB jest obecny w dziewięciu krajach europejskich i posiada rurociąg o mocy ponad 10 GW. Od 1996 roku zainstalowano ponad 700 systemów wiatrowych i fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej około 1,1 GW. VSB świadczy również usługi o mocy około 1,4 GW. W grupie i powiązanych z nią spółkach zatrudnionych jest ponad 450 osób.

Grupa Nordex w profilu

Grupa zainstalowała ponad 41 GW mocy wiatrowej na ponad 40 rynkach i wygenerowała sprzedaż w wysokości około 5,4 miliarda euro w 2021 roku. Obecnie firma zatrudnia ponad 9 000 osób. Sieć produkcyjna obejmuje fabryki w Niemczech, Hiszpanii, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Meksyku. Linia produktowa koncentruje się na turbinach lądowych, głównie w klasie od 4 do 6,X MW, które są zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom rynku krajów o ograniczonej przestrzeni ekspansji oraz regionów o ograniczonych możliwościach sieci.


Wykres: Nordex SE | Obsługiwane przez GOYAX.de

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *