Nowa spółka inwestycyjna Lords LB nabyła pierwsze aktywa w Polsce

Tewox nabył park biznesowy we Wrocławiu. Zdjęcie firmy

Tewox, najnowsze przedsięwzięcie firmy inwestycyjnej Lords LB Asset Management, nabył za nieujawnioną sumę pierwszy obiekt – Mlyn Business Park we Wrocławiu.

Spółka zarządzająca parkiem handlowym została przejęta przez spółkę inwestycyjną First International Fund of Mitiska Real Estate Investment Management. Zarządza nieruchomością od 2015 roku.

Wynajęta powierzchnia wrocławskiego parku biznesowego to około 10 600 mkw. m, a głównym najemcą jest sieć sklepów Lidl. W parku działają również sklepy Media Expert, Kiek, TK Maxx, Deichmann i Sports Direct.

Efim Hiterer, dyrektor Tewox, mówi, że Polska przyciąga uwagę inwestorów instytucjonalnych w całej Europie.

„Nie jesteśmy wyjątkiem. Atrakcyjność Młyna tłumaczy jego lokalizacja, dobra struktura najemców, rozpoznawalne marki oraz koncentracja handlowców w jednym miejscu, co jest bardzo popularne wśród lokalnych kupców. portfolio w segmencie sprzedaży w Polsce – mówi.

First International Fund twierdzi, że w ciągu ponad sześciu lat zarządzania nieruchomością nie tylko wzmocnił strukturę najemców parku poprzez zmianę głównego operatora handlu detalicznego artykułami spożywczymi, ale także zrefinansował swoje kredyty. posiada certyfikat międzynarodowego systemu w kategorii BREEAM In-Use.

Radosław Misko, starszy partner inwestycyjny w Mitiska REIM w Polsce, mówi, że park spotkał się z dużym zainteresowaniem potencjalnych nabywców.

– To pokazuje, że na rynku jest duży popyt na dobrej jakości nieruchomości komercyjne, ta klasa aktywów w Polsce wciąż jest atrakcyjna – powiedział.

Tewox, specjalna zamknięta spółka inwestycyjna, rozpoczęła działalność w 2021 r. w kwietniu. Będzie inwestować w nieruchomości komercyjne w krajach bałtyckich, Finlandii, Szwecji, Danii, Polsce i Niemczech.

Oczekiwana wielkość firmy ma sięgnąć 250 mln. Eur, a żywotność wynosi 50 lat.

Firma informuje, że obecnie rozdystrybuowała 23,57 mln sztuk. EUR.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.