Nowy rekord szkolenia w Netto – Helmstedter Nachrichten

Stavenhagen (ots) – W Netto Niemcy panuje ogromny entuzjazm odnośnie liczby kursantów na początku tegorocznego szkolenia. Około 180 młodych dorosłych rozpoczęło w ostatnich tygodniach swoją karierę zawodową w handlu detalicznym, w sumie na pięciu różnych praktykach.

Podczas kilku zdecentralizowanych wydarzeń wprowadzających nowi pracownicy zostali powitani i poznali pierwsze szczegóły dotyczące firmy i ich przyszłej kariery w Netto. Byli sprzedawcy detaliczni i urzędnicy ze sprzedaży, magazynierzy i specjaliści ds. logistyki magazynowej z obu centrów logistycznych oraz pracownicy biurowi z administracji.

„Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że w tym roku mogliśmy zainspirować jeszcze więcej młodych ludzi do odbycia stażu w Netto”, mówi Mareen Komossa-Römer, kierownik działu zasobów ludzkich w Netto Niemcy. „Pokazuje, że nasze ciągłe zaangażowanie w szkolenia korporacyjne przynosi efekty i rozszerza się”.

Szkolenia na rynkach lokalnych i w szkołach zawodowych są w pełni wspierane przez własne klasy pozazawodowe Netto. Na imprezach stażyści przechodzą dodatkowe szkolenia z różnych tematów i są przygotowywani do egzaminów końcowych. Ponadto kursanci otrzymują bardzo dobry dodatek szkoleniowy w wysokości 1111 euro w pierwszym roku szkolenia, 1200 euro w drugim roku szkolenia i 1400 euro w trzecim roku szkolenia.

Studenci studiów zawodowych mogą również rozpocząć karierę w Netto. Na przykład w tym roku dyskont po raz pierwszy oferuje szkolenie z zakresu logistyki. Wciąż jest wolne miejsce jako student studiów zawodowych specjalizujących się w handlu detalicznym. Praktykanci mogą nadal aplikować: Netto prowadzi rekrutację w ciągu roku, a osoby zainteresowane studiami zawodowymi od 2023 roku mogą już teraz aplikować.

O sieci

W Niemczech Netto prowadzi 343 sklepy w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Brandenburgii, Berlinie, Saksonii-Anhalt, Saksonii, Szlezwiku-Holsztynie, Dolnej Saksonii i Hamburgu. Siatka potem. & Co. KG, zatrudniająca ponad 6000 pracowników, jest spółką zależną duńskiej Grupy Salling, która prowadzi również sklepy Netto w Danii i Polsce.

Kontakty prasowe:

Netto ApS & Co. KG Timo Schroedel E-mail: timo.schroedel@netto.de

Kirsten Gess Consulting Kirsten Gess E-mail: kg@kirsten-gess-consulting.de

Oryginalna treść: Netto, przekazana przez news aktuell

Aktualności Portalu Prasowego: nowe aktualizacje GmbH

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *