Nowy szczyt w ten weekend: więcej migrantów przybywa do Niemiec przez Polskę

Nowy rekord w ten weekend
Coraz więcej migrantów przybywa do Niemiec przez Polskę

251 osób nielegalnie przekroczyło w miniony weekend granicę niemiecko-polską. Nowy rekord według policji federalnej. Trasa rozpoczynała się z Białorusi przez Litwę i Polskę.

Według policji federalnej w ostatni weekend na polsko-niemieckiej granicy w Brandenburgii wykryto 251 nielegalnych przejść granicznych. Policja federalna powiedziała, że ​​w weekendy był to nowy szczyt. Ludzie przyjeżdżali z Białorusi przez Litwę i Polskę.

Powiedział, że to głównie większe grupy ludzi wjeżdżały do ​​kraju nielegalnie. W piątek agenci policji federalnej sprawdzili grupę dwunastu Irakijczyków w wiosce Falkenhagen (Marc), którzy nie byli w stanie przedstawić pozwolenia na pobyt, po doniesieniu przez świadka. 20-letnia ciężarna kobieta została przewieziona do szpitala na leczenie. Kilka godzin później zauważono grupę 31 osób: 29 Irakijczyków i 2 Syryjczyków.

W sobotę policja federalna zidentyfikowała 15 obywateli Iraku po zeznaniach we Frankfurcie nad Odrą w pobliżu sądu rejonowego. Nie mogli przedstawić żadnego dokumentu, który zalegalizowałby ich pobyt. Po zakończeniu działań policyjnych wszyscy zostali przekazani do początkowego ośrodka recepcyjnego państwa w Eisenhüttenstadt. Minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Michael Stübgen z CDU chce w środę dowiedzieć się o aktualnej sytuacji w Eisenhüttenstadt.

Dopiero w piątek komenda policji federalnej w Berlinie poinformowała o rosnącej liczbie migrantów na granicy polsko-niemieckiej. Pod koniec września służby ratunkowe na pograniczu brandenbursko-polskim schwytały łącznie 1556 osób, które nielegalnie wjechały do ​​Niemiec.

Policja Federalna używa szwadronu kawalerii

Według informacji, Policja Federalna wykorzystuje szwadron kawalerii do skuteczniejszego zakończenia działań poszukiwawczych. Może również penetrować niedostępne odcinki terenu. Rządy kilku krajów UE, w tym Polski, oskarżają białoruskiego przywódcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z regionów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE.

Polska zarzuca również sąsiedniemu krajowi, że siły bezpieczeństwa wielokrotnie brały udział w „prowokacjach”, takich jak rzucanie przedmiotami w polską straż graniczną. ten polska straż graniczna zamieścił na Twitterze zdjęcia atrapy bomby zrzuconej na granicę. Jednocześnie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prałat Stanisław Gądecki wezwał do „pomocy medycznej i humanitarnej” dla migrantów.

Łukaszenko ogłosił pod koniec maja, że ​​jego kraj nie będzie już uniemożliwiał migrantom podróżowania do UE w odpowiedzi na ostrzejsze sankcje Zachodu. Według wcześniejszych doniesień, Litwa rozpoczęła właśnie budowę 508-kilometrowego ogrodzenia na swojej granicy z Białorusią. Trwają również prace przy budowie ogrodzenia w sąsiedniej Łotwie.

Polska odnotowuje rosnącą liczbę migrantów z Białorusi

Tymczasem we wrześniu polskie władze odnotowały blisko 9 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi. To około dwa razy więcej niż w sierpniu, podał portal TVN24.pl, powołując się na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Warszawie. Tego samego dnia polska straż graniczna poinformowała na swojej oficjalnej stronie na Twitterze, że tylko w niedzielę odnotowano 434 nielegalne próby przekroczenia granicy. Aresztowano 16 obywateli Iraku i 12 podejrzanych o przemyt z różnych krajów, wszystkie inne osoby zostały zabrane z granicy.

W Polsce od początku września w wielu społecznościach na granicy z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Za pomocą tego środka polski rząd chce uniemożliwić migrantom objęcie opieką strony polskiej podczas przekraczania granicy. Stan wyjątkowy został początkowo wprowadzony na okres jednego miesiąca. 1 października prezydent Andrzej Duda podpisał przedłużenie parlamentu o kolejne 60 dni.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.