„Obecnie brak ostrego zagrożenia”: Kiesewetter przeciwko tarczy antyrakietowej dla Niemiec

„Obecnie brak ostrego zagrożenia”
Kiesewetter przeciwko tarczy antyrakietowej dla Niemiec

W obliczu rosyjskiego zagrożenia rząd planuje zakup systemu obrony przeciwrakietowej. Ekspert spraw zagranicznych CDU, Kiesewetter, nie myśli zbytnio o planie: taki zakup byłby pospieszny, mówi. Polityk unijny uważa, że ​​inne zakupy są znacznie bardziej potrzebne.

CDU skrytykowała rozważania rządu federalnego dotyczące zakupu tarczy ochronnej przed atakami rakietowymi. „Zasoby zostałyby niewłaściwie wykorzystane, gdyby Niemcy zainwestowały teraz miliardy w nowy, czysto narodowy system obrony przeciwrakietowej”, powiedział zagraniczny ekspert CDU, Roderich Kiesewetter, dla Editorial Network Germany.

System obronny jest bezsilny wobec rosyjskiej broni naddźwiękowej, aw każdym razie Republika Federalna nie jest obecnie narażona na żadne ostre zagrożenie. „Gdyby nad Niemcami była tarcza antyrakietowa, można by sądzić, że zostalibyśmy zestrzeleni z całej Polski” – powiedział Kiesewetter. „W tej chwili jest to prawie niemożliwe”.

Kanclerz Olaf Scholz potwierdził w niedzielę wieczorem rozważania na temat zakupu izraelskiego systemu obrony przeciwrakietowej „Strzałka 3” w związku z zagrożeniem ze strony Rosji, który jest używany w Izraelu do tarczy przeciwrakietowej „Iron Dome” (Iron Dome). „Mogę powiedzieć, że jest to zdecydowanie jedna z rzeczy, które doradzamy – nie bez powodu” – powiedział Scholz w programie ARD „Anne Will”. Jednak szczegóły projektu „nie zostały jeszcze ostatecznie omówione”.

„Lepiej wyposażyć finansowo Bundeswehrę i obronę cywilną”

Kiesewetter wezwał rząd federalny do uważnego przeanalizowania różnych zagrożeń, na które w rzeczywistości narażone są Niemcy i jakie środki są naprawdę pilne i ważne. „Zamiast wkładać miliardy w „żelazną kopułę”, której nasze sąsiednie kraje potrzebują znacznie pilniej, powinniśmy zapewnić niemieckim siłom zbrojnym i ochronie cywilnej lepsze środki finansowe” – powiedział.

W zasadzie jednak Kiesewetter opowiada się za silniejszą tarczą ochronną na zewnętrznej granicy NATO. „Tarcza ochronna nad Niemcami i krajami sąsiednimi nie jest możliwa na krótką metę, ale powinna zostać zintegrowana z obroną powietrzną NATO w perspektywie średnioterminowej” – powiedział.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *