Obecnie przypomnienie dla pozycji typu „motocykl/część zamienna”: Wydano krajowe ostrzeżenie dla tego modelu ZADDOX!

ZADDOX wycofuje produkty ze swojej linii. Możesz zapytać nas, których towarów dotyczy problem i dlaczego są one wycofywane.

W Niemczech każdy producent ma obowiązek ostrzec swoich klientów o potencjalnych zagrożeniach związanych z ich produktami. Można to zrobić przez przypomnienie sobie czegoś jak również ostrzeżenie.
Do 22mm zaciskana kierownica ze sterem Zaddox kierownica riser uniwersalna aluminiowa czarna ZADDOX wydał ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa 2 września 2022 r. Przyglądamy się bliżej produktowi z Chin i związanym z nim zagrożeniom.

ZADDOX: dotyczy tych elementów

Artykuł dotyczący płci motocykl/część zamienna pole kategorii pojazdy silnikowe i jest produkowany przez ZADDOX. Wiadomo również, że wadliwe produkty z okresu produkcji 22.09. 2021 – 20.04.2022. Produkt opisany jako: „22mm czarna wpinana kierownica z aluminiową rurą sterową” Możesz znaleźć zdjęcie produktu tutaj.

Kto informuje nas o artykule ZADDOX?

„System szybkiej wymiany informacji” (w skrócie RAPEX) to europejski system szybkiego ostrzegania dla: ochrona konsumenta, za pośrednictwem którego można wymieniać ostrzeżenia produktowe. Komisja Europejska publikuje cotygodniowy raport na temat aktualnych ostrzeżeń RAPEX, który można następnie przeglądać online w formie podsumowania.

Kierownica Clip-on 22mm z główką Zaddox kierownica riser uniwersalny aluminium czarny” firmy ZADDOX – poważne ryzyko

Rodzaj ostrzeżenia „Ryzyko obrażeń” dotyczy towarów, przy czym w przypadku pozycji przyjmuje się poważne ryzyko pod względem poziomu ostrzeżenia. RAPEX bardziej szczegółowo wyjaśnia poziom alertu. Tak tutaj napisano: „Produkt nie jest zgodny z przepisami dotyczącymi homologacji i nadzoru rynku pojazdów dwu- lub trzykołowych oraz pojazdów czterokołowych”. Sam producent powiedział: „Zły spaw może doprowadzić do złamania kierownicy, co zwiększa ryzyko wypadku”.

Wycofanie produktu w Niemczech: Gdzie mogę zwrócić towar?

Obecnie podejmowane są konkretne działania w odpowiedzi na ostrzeżenie dotyczące produktu. Towary są teraz wycofywane przez konsumenta. Ale co to oznacza dla Ciebie? Pierwszym krokiem jest oczywiście zaprzestanie używania produktu. Ponadto standardową procedurą będzie zwrot wycofanego produktu do miejsca, w którym go kupiłeś. Zasadniczo nie potrzebujesz do tego paragonu, a otrzymasz zwrot ceny zakupu. Możesz dowiedzieć się o różnych procedurach w firmie lub punkcie sprzedaży. Inne kraje również wydały ostrzeżenie – m.in. Dania, Polska i Szwecja.

Informacje o produkcie w skrócie

produkt typ(y) modelu czas produkcji kod oddzwaniania Opakowania kod kreskowy
22mm zaciskana kierownica ze sterem Zaddox kierownica riser uniwersalna aluminiowa czarna nieokreślony 22.09.2021 – 20.04.2022 nieokreślony nieokreślony nieokreślony

Aby uzyskać więcej informacji na temat ostrzeżenia produktu, zobacz tutaj.

Natychmiastowe środki w przypadku ostrego zagrożenia

urazy
Drobne urazy są zwykle nieszkodliwe i mogą być leczone przez laików. Zwykle goją się bez problemu w ciągu dziesięciu dni. przez dobro PIERWSZA POMOC rana może być chroniona przed infekcją i przyspieszać gojenie. Z drugiej strony duże lub głębokie urazy należy jak najszybciej leczyć medycznie. 112 alarm; jeśli nagły wypadek medyczny jest pilny, ale nie zagrażający życiu, pomoże Ci numer alarmowy 116117. Możesz tam skontaktować się z dyżurną medyczną, a centrala skontaktuje Cię z biurami dyżurnymi w Twoim regionie.

+++ Uwaga redakcyjna: Ten tekst został utworzony automatycznie na podstawie aktualnych danych RAPEX. Wszelkie uwagi lub pytania prosimy kierować na adres zettel@news.de. +++

śledzić Aktualności.de już w Facebook, Świergot, Pinterest oraz youtube? Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości, najnowsze filmy i bezpośrednią linię do redakcji.

roj/news.de

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.