Obliczona para litewska – ile kosztuje idealne wakacje w Polsce?

Przeczytaj część I historii tutaj: Małżeństwo z Litwy zaplanowało idealne wakacje w Polsce i podzieliło się przepisem: jak, kiedy, gdzie i za ile?

II: Idealne wakacje w Zakopanem: gdzie się zatrzymać po drodze i dlaczego trzeba było zostawić samochód na Słowacji

III: Poranek w chmurach, resorty nie są typowe dla mody i jaskiń

IV: Litewskie wskazówki dla tych, którzy wybierają się do Zakopanego: który wodospad nie jest wart odwiedzenia, a gdzie – zachwycające widoki

Podróżując z Zakopanego na Litwę Wrocław z pewnością nie jest miastem, do którego dołożysz tylko kilka dodatkowych kilometrów, ale największe miasto na Dolnym Śląsku i czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce jest na naszym radarze od jakiegoś czasu. . Nie mamy wątpliwości, że jest godny Twoich oczu.

Wrocław uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast w kraju. Przepływa przez nią Odra, tworząc dwanaście wysp z kanałami i dopływami. Są one połączone ponad stu dwudziestoma mostami. Z tego powodu Wrocław jest powszechnie nazywany polską Wenecją.

Miasto posiada również jeden z najpiękniejszych rynków w Europie z rzędami kolorowych domów. Niektóre z nich są nadal oświetlone ręcznie zapalanymi lampami naftowymi.

Miasto słynie również z niewielkiej populacji – ponad sześćset krasnoludków postawionych w różnych częściach miasta. Turyści są zaproszeni do ich poszukiwania, uwiecznienia, do biegania, kto znajdzie innych.

Dostępne są również wykresy karłowate i opracowano przeszukiwalną aplikację mobilną. Co jednak ciekawe, pierwsze krasnale w mieście pojawiły się wcale nie dla rozrywki, ale jako symbol oporu wobec komunizmu. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Wrocławskie antykomunistyczne krasnale zaczęły się odradzać.

Wizytę we Wrocławiu rozpoczęliśmy w sobotę rano od spaceru po jednym z największych miast Szczytnicki park.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *