Ogromna eksplozja w północno-zachodniej części miasta: co najmniej sześciu zabitych w ataku na centrum handlowe w Kijowie – polityka

Co najmniej sześciu zabitych w ataku na centrum handlowe w Kijowie – Ogromna eksplozja niszczy budynki w północno-zachodniej części stolicy Ukrainy

Co najmniej sześć osób zginęło w ataku na centrum handlowe w Kijowie, stolicy Ukrainy. Sześć ciał leżało w poniedziałek rano przed centrum handlowym Retroville w północno-zachodnim Kijowie, donosi dziennikarz AFP. Burmistrz Witalij Kliczko początkowo zgłosił jedną śmierć w ciągu nocy.

Dziesięciopiętrowy budynek wstrząsnął potężnym wybuchem w niedzielny wieczór. Cała południowa część centrum i samochody na parkingu zostały zniszczone – poinformował dziennikarz AFP. Krater szeroki na kilka metrów wykopany w ziemi. Zwęglone pozostałości budynku nad ranem nadal dymiły. Strażacy i wojsko przeszukiwali gruzy w poszukiwaniu innych ofiar.

Ukraińskie służby ratownicze poinformowały wczoraj wieczorem na Facebooku, że „wrogi ogień” podpalił kilka pięter centrum handlowego na Podolskim (patrz galeria zdjęć powyżej). Nagrania z kamer monitoringu opublikowane przez władze wykazały dużą eksplozję, po której nastąpiło kilka małych huków. Strażacy wyciągnęli z gruzów co najmniej jednego zakurzonego mężczyznę.

Mieszkańcy pobliskiego budynku, którego okna zostały wybite przez wybuch, powiedzieli, że kilka dni wcześniej widzieli w pobliżu mobilną wyrzutnię rakiet. Potężna eksplozja była odczuwalna w całym mieście, poinformowali dziennikarze AFP.

Kijów został dotknięty serią ataków w zeszłym tygodniu. Pięć osób zostało rannych w niedzielnym ataku na budynek.

Rosyjska natarcie na stolicę w ostatnim czasie w dużej mierze utknęła w martwym punkcie. Rosyjscy żołnierze toczyli sporadyczne potyczki z ukraińskimi obrońcami na północny zachód i wschód od miasta, ale w ciągu dwóch tygodni ledwie się poruszali. (AFP)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *