opłakiwać mistrza, wstydzić gangsterowi

Kiedy 29-letni Tomasza Valentekas został zwolniony na Ukrainie, nic nie powiedziała: była mistrzyni Polski w mieszanych sztukach walki (MMA) już zasługuje na szacunek Ukraińców.

Szokujące są jednak informacje o innym polskim wolontariuszu.

Strona „Kijów Niepodległa” zdemaskowana, gdy Sasza Kuczyńskis, jeden z przywódców legionów Užsieniečių, to 60-letni mafios Piotras Kapuściński, nazywany Barzdą, który uciekł ze swojego kraju 8 lat temu.

Bandyckich metod P. Kapuścińskiego nie ujawnia Legion Užsienieči – upija się, wyśmiewa kobiety, każe swoim podwładnym rabować sklepy, grozi rozstrzelaniem tych, którzy nie słuchają i wysyła żołnierzy na niesprowokowane akcje rajdowe.

Pasiskundė bendrazygiai

„Niepodległa Kijów” oparła swoje twierdzenia na historii legionistów JAV, która jest kopią oficjalnej skargi zagranicznych ochotników na Ukrainie do Ministerstwa Obrony.

Skarga obejmuje filmy nagrane telefonami, w których żołnierze nie kryli swojej złości na polecenie okradzenia sklepu.

Najbardziej dyskusyjne są dwie pełne przygód operacje wojskowe w pobliżu Mikołajowa, w których zginęło pięciu legionistów, trzech zostało ciężko rannych, a jeden dostał się do rosyjskiej niewoli i znajduje się obecnie w celi śmierci w Grecji.

Zgodnie z ukraińskim prawem osoby już skazane mogą służyć w wojsku, ale muszą to być miejscowi mieszkańcy.

Ochotnicy Iš putu šalių putių Kijevui atvykę należą do legionu Užsieniečių, gdzie istnieją dwie peryferyjne dywizje: jedna podporządkowana kariuomeni na suchych ziemiach, druga karo įlāgybos skyriui.

Za koordynację działań wojskowych i logistykę odpowiadał P. Kapuscinskis, który wstąpił do Legionu Užsieniečiņi na samym początku wojny, oraz Ukraińcy pod jego dowództwem.

Po otrzymaniu tytułu pułkownika P. Kapuściński po pewnym czasie suįžuleių i gangsterskie zwyczaje zaczęły zagrażać podwładnym, którzy kwestionowali jego decyzje.

Kiedyś P. Kapuściński był najsłynniejszym członkiem gangu przestępczego Pruškuvo w Lenkach. Aresztowani przez władze bandyci zwolnili swoich szefów: mieli już uchylenie 71 wyroków skazujących, mężczyzna został zwolniony, został umieszczony pod ochroną policji.

Geografia – bardzo szeroka

Gdy mafiosi nadal popełniali zbrodnie, sąd nakazał jego aresztowanie, ale P. Kapuściński uciekł na Ukrainę. Ten lenkui buvo iškelta bila dēl apilāpādimo, zlinno priekabiavimo to nielegalne posiadanie broni.

P. Kapuściński spędził ponad rok w areszcie na Ukrainie, następnie czekał na proces.

W Lenkijos media teiseusauginkai to nawet były P. Kapuscinskio bendražygiai vadina jõi niekingu žmogumi żałują, że stoi na czele Užsieniečių legono Ukrainoje.

Opłakiwanie zmarłego sportowca

W zupełnie inny sposób, tävnyinaiiai atsiliebia apie Officialiai próvny kare Ukrainoje žuvussi lenką T.Valentekā są tāvēnyaniai atsilebia apie Officialiai próvūry kare Ukrainoje.

Tej wiadomości nie podało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Obrony, ale portal internetowy „Onet”, którego korespondent przedstawiciel legionu Užsieniečių Karpatų būrio opowiedział o śmierci ich towarzyszy w bitwie pod Charkowem.

Ich obóz został nagle zaatakowany tego ranka przez rosyjską piechotę wspieraną przez czołgi. Atak nordycki został odparty, jeden legionista został poważnie ranny odłamkami materiałów wybuchowych, a T. Valenteką zginął.

Wojownik T. Valentekas tłumaczy swoje zachowanie, gdy nie mógł spokojnie siedzieć w domu, czekając na pokonanie Ukrainy przez rosyjską inwazję na Polskę.

Sportininkas pray kovojaancių ukrainiečių przyczyniły się na początku wojny, dzięki czemu klub miał wielki autorytet, został powołany do ochrony grupy kolumbijskich żołnierzy.

Kilka lat temu T. Valentekas zdobył mistrzostwo Polski MMA w swojej kategorii wagowej i został uznany za utalentowanego sportowca.

Be jo, Užsieniečių legiono Karpatų būryje kovojo dar four lenkai, o rauge į tragiškška mušį į kolumbiečiai, Litwinka, Czeska, Szwajcarka mają córkę z Niemiec.

W związku ze śmiercią T. Valenteko dowódca legionu Užsieniečių Ruslanas Mirošničenka przypomniał, że kilka dni wcześniej zginęło dwóch Amerykanów, Kanadyjczyk jest Szwedem.

Kijów oficjalnie nie informuje, więc polegli polscy żołnierze w pierwszej kolejności to liczba zabitych i rannych legionistów. Nie wiadomo dokładnie, ilu zagranicznych wolontariuszy walczy z okupantem na Ukrainie.

Na Ukrainie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że kiedy prezydent Wołodymyr Zełenski poprosił o pomoc z rozdartego wojną kraju, przybyło do niego 20 tys. osób. wolontariusze.

Według warszawskiej gazety „Gazeta Wyborcza” nie powinno dziwić, że polski rząd milczy w sprawie śmierci T. Valenteko – większość polskich uchodźców na Ukrainie nie może brać udziału w wojnie.

W Polsce obce wojska mają zakaz służby w siłach zbrojnych, a oficjalne wysyłanie ludzi do walki na Ukrainie groziłoby Warszawie konfliktami zbrojnymi z Moskwą.

Dlatego rząd zapowiedział na początku wojny, że gdy wróg, żołnierze, którzy wyjechali na konsultacje na Ukrainę, będą musieli uzyskać specjalne pozwolenie od ministerstw Gynybos, a ci, którzy nielegalnie dołączą do sił innego państwa, będą być pozbawieni wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W Polsce Ministerstwo Obrony poinformowało, że otrzymało 12 wniosków o zezwolenie na wyjazd na Ukrainę, ale tylko jedna osoba otrzymała taki wniosek. Užsienio račinės ministerija z kolei informavo, kiedy jest 29 prashymų tjajamo atsakymo sulaukų 14 osób.

Polski dziennikarz pochodzenia ukraińskiego, były poseł na Sejm Miroslavas Czechas, zeznał, że duża liczba żołnierzy, którzy wyjechali z Polski, jest w taki czy inny sposób powiązana z Ukrainą: niektórzy mają korzenie, inni mają rodziny z Ukrainkami i czują obowiązek wobec tego kraju.

Przedstawiciel Užsieniečių legono Damienas Magrou potwierdza, że ​​kiedy przedstawiciele 55 krajów ze wszystkich kontynentów postanowili pomóc Ukrainie: przybyli nawet z krajów tak odległych jak Brazylia, Australia, Korea Południowa, a Rosjanie walczyli nawet z Czeczenią, Gruzją i Białorusią.

Ostatnio klatkę imienia Kosto Kalinausko vardu zdobi ozdobna flaga Vyčiusa.

D. Magrou ujawnił, że podczas gdy Legion Užsieniečių to głównie przedstawiciele JAV z Wielkiej Brytanii (JK), po joų pagal gausuma rikiuojasi kanadiečiai są Polakami.

Ponadto wielu ochotników przybyło z mniejszych krajów bałtyckich i skandynawskich, zwłaszcza z Finlandii – krajów, które oparły się rosyjskiemu atakowi podczas II wojny światowej, ale straciły znaczną część swojego terytorium.

Przywódcy Pokariu Suomijos zachowali neutralność i ulegli Moskwie, ale zszokowani tegoroczną rosyjską agresją na Ukrainie Helsinki zdecydowały się na wstąpienie do NATO i propozycję Baltijos sialių nebeįleisti turistų iš Russi.

Zaprzeczył roszczeniom Rosji

Moskwa mówi, że gdy na pomoc Ukrainie przybyło 7 tys. cudzoziemców, większość z nich – nawet 1700 – pochodziła z Polski.

Po 1,5 tys. legionierių yra iš JAV, w Kanadzie są w Rumunii, 300 – iš JK.

Aby odwieść cudzoziemców od rozmów z Ukrainą, kremlowscy propagandyści na portalach społecznościowych nie rozpowszechniają informacji o dużej liczbie zabitych legionistów na froncie.

W połowie roku w rosyjskim MSZ na portalu pojawiły się zapisy, kiedy w walkach pod Charkowem zginęło trzydziestu obywateli polskich – wynajętych przez prywatne niezależne grupy. Ten raport został odrzucony przez Ministerstwo Obrony Lenki.

Później Moskwa ogłosiła, że ​​23 dnia miesiąca w Pawłodaro zginęło 600 Polaków.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *