Pan Biden odwiedzi miasto przy granicy z Ukrainą


Stanowisko : 2022-03-25 06:42

Joe Biden, prezydent Stanów Zjednoczonych. Zdjęcie: Evelyna Hockstein (Reuters/Scanpix)
Prezydent USA Joe Biden odwiedzi w piątek polskie miasto w pobliżu granicy z Ukrainą, poinformował Biały Dom w ramach pokazu, który ma pokazać solidarność Zachodu z Kijowem w walce z rosyjską inwazją.

Biden i prezydent RP Andrzej Duda spotkają się w Rzeszowie, około 80 km od granicy z Ukrainą, poinformował Biały Dom w czwartkowym oświadczeniu o planach przywódcy USA, aby odwiedzić piątek podczas pilnej wizyty w Europie w związku z wojną na Ukrainie.

Jak dotąd Biały Dom nie ujawnił szczegółów planowanej wizyty prezydenta w Polsce, jego drugiego etapu po spotkaniach Bidena z przywódcami NATO, Unii Europejskiej i G7 w Brukseli.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken również odwiedził Rzeszów 5 marca, kiedy udał się do Polski, aby zademonstrować poparcie Waszyngtonu dla krajów wschodniego skrzydła NATO, zaniepokojony kolejnymi krokami Moskwy w ataku na Ukrainę.

Biały Dom powiedział, że Biden zostanie również poinformowany w piątek o sukcesie Polski w opiece nad milionami Ukraińców, którzy uciekli przed rosyjskimi strzelaninami i bombardowaniami w ich kraju.

W Rzeszowie Biden spotka się także z żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA, rozmieszczonymi w Polsce.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.