Pan Nauseda do przywódców Ukrainy i Polski: wyzwania wzmacniają nasze strategiczne partnerstwo

W trójstronnej deklaracji prezydenci wyrazili wolę dalszego rozwoju strategicznego partnerstwa Ukrainy, Litwy i Polski, opartego na wspólnych wartościach i interesach, bezpieczeństwie i obronności, gospodarce, energetyce i innych dziedzinach.

„Ogłoszenie i uznanie niepodległości Ukrainy 30 lat temu stało się ważnym wydarzeniem na drodze do pełnego zjednoczenia Europy, a dzisiejsze problemy przynoszą tylko nasze kraje i całą Europę” – powiedział prezydencki zespół komunikacyjny, cytując litewskiego przywódcę. .

Zwracając się do przywódców Polski i Ukrainy Prezydent zwrócił uwagę, że Ukraina stoi obecnie przed ogromnymi wyzwaniami: konfliktem na wschodzie Ukrainy, aneksją Krymu, agresywną mobilizacją granic przez Rosję oraz koniecznością przeprowadzenia reform w trudnych warunkach. ważne niż kiedykolwiek.

Prezydenci rozmawiali też o hybrydowym ataku mińskiego reżimu na Polskę, Litwę i Łotwę. G. Nausėda podkreślił solidarność Litwy z Polską, na której spoczywa dziś największy ciężar hybrydowego ataku.

Pan Nausėda podkreślił potrzebę utrzymania koncentracji UE-NATO, odpowiedniej solidarności i jednolitej odpowiedzi na atak hybrydowy.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.