Park Narodowy: Prawie żadnego relaksu w przypadku pożaru lasu w Szwajcarii Saksońskiej – animacja

W piątek wieczorem, podczas lotu rozpoznawczego helikopterem, wzdłuż granicy niemiecko-czeskiej odkryto nowe pożary z gęstym dymem; w tym w regionie Partschenhörner, na Großer Winterberg i na Kleiner Zschand. „Te są obecnie aktywnie usuwane” – poinformowało w sobotę po południu urząd okręgowy. W tym celu wykorzystywane są głównie śmigłowce pożarnicze.

Śmigłowce są również stłumione po stronie czeskiej – dodał. Ponadto uzgodniono z Republiką Czeską, że śmigłowce mogą nabierać wody w innym rejonie i latać nad krajem w możliwie najkrótszym kierunku do miejsca rozmieszczenia.

Czterech rannych strażaków

Niszczycielski pożar w Górach Połabskich rozpoczął się w ostatni weekend w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria w Czechach, a w poniedziałek rozprzestrzenił się na Park Narodowy Saskiej Szwajcarii. Ostrzeżenie o katastrofach obowiązuje w miastach Bad Schandau i Sebnitz.

Według władz niemieckich do tej pory w akcji zostało rannych czterech strażaków. Dwóch z nich musiało być hospitalizowanych. Obecnie wśród ludności nie ma urazów. W czeskiej strefie pożarów lasów strażak został trafiony i poważnie ranny przez spadające drzewo w sobotnie popołudnie.

W Parku Narodowym Czeska Szwajcaria, po stronie czeskiej, nasilili się strażacy. Według rzecznika, w sobotę zebrano 220 dodatkowych sił z całych Czech. Liczba strażaków biorących udział w operacji wzrosła do ponad 650. Pożar szalał na obszarze 10,6 kilometrów kwadratowych, co potwierdzają zdjęcia satelitarne. Park Narodowy Czeska Szwajcaria graniczy bezpośrednio ze Szwajcarią Saksońską.

Podczas gdy w oddalonej o 90 kilometrów Pradze padały ulewne deszcze, w Czeskiej Szwajcarii spodziewano się jedynie lekkiego deszczu. „Będziemy aktywnie penetrować żar, wlewać do nich wodę i kopać ziemię” – powiedział czeskiej telewizji rzecznik straży pożarnej Lukas Marvan. Prace przeciwpożarowe wspiera osiem śmigłowców i pięć samolotów strażackich. Dostęp do dużych części obszaru parku narodowego został teraz zamknięty, aby trzymać gapiów z daleka.

Emerson Allen

„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *