Pasek na żywo: Ukraińcy znajdują ciała ze śladami tortur w przejętym miejscu pod Charkowem – Polityka – Aktualności

12 września 2022
21:43


Zdjęcie: dpa

Wojna oficjalnie szaleje na Ukrainie od 24 lutego po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin nakazał swoim oddziałom inwazję na sąsiedni kraj. Nasz live ticker zawiera przegląd wszystkich aktualnych wydarzeń.

Ukraińskie władze odkryły cztery ciała noszące „ślady tortur” w odzyskanej wiosce we wschodniej Ukrainie. Wstępne śledztwo wykazało, że osoby znalezione w Zaliznychnem w obwodzie charkowskim zostały zabite „przez rosyjskich żołnierzy podczas okupacji tego miejsca”, napisała w poniedziałek prokuratura regionalna na portalu Facebook.

Trzy ciała znaleziono na terenie prywatnym, jedno na terenie fabryki w pobliżu stacji. Według prokuratury, po zajęciu przez Ukrainę kilku miast, władze otrzymały informację, że kilku obywateli zostało zabitych przez rosyjskich żołnierzy.

Organy ścigania podały, że ciała zostaną teraz zbadane przez koronerów. Jest ścigany za morderstwo i „naruszenie stanu wojennego”.

Wszystkie wydarzenia związane z wojną na Ukrainie można przeczytać na naszym blogu na żywo:

− afp


Więcej artykułów z tej sekcji znajdziesz w zakładce Polityka.

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *