Pełnomocnik piłkarski Peters na koniec sponsoringu Gazpromu

Berlin (dpa) – W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę kandydat DFB na prezydenta Peter Peters wezwał do zakończenia sponsorowania przez Gazprom Europejskiej Unii Piłki Nożnej i drugoligowej ligi klubowej FC Schalke 04.

– Jasne tak – powiedział wieczorem 59-latek Aktuelles Sportstudio z ZDF, gdy zadano mu pytanie. Kontynuowanie tego nie jest ani komunikowalne, ani odpowiedzialne. „Rzeczy tak bardzo się zmieniły. To nie może tak trwać” – powiedział Peters.

Rosyjski państwowy Gazprom jest sponsorem Ligi Mistrzów od 2012 roku. W maju 2021 roku podpisano nowy, prawdopodobnie wart miliony dolarów, kontrakt, który obejmuje również rozgrywki reprezentacji narodowych do 2024 roku. Drugi ligowy klub Schalke jest sponsorowany przez Gazprom Germania , niemiecka spółka zależna Gazpromu, od 2007 roku. Peters, który odszedł z klubu w 2020 roku, był dyrektorem finansowym Schalke w momencie podpisania umowy.

wykluczenie drużyny rosyjskie

Jednocześnie Peters opowiedział się za wykluczeniem rosyjskich drużyn piłkarskich ze wszystkich rozgrywek międzynarodowych. „Nie wyobrażam sobie, by ktokolwiek rozgrywał obecnie mecz piłki nożnej z drużyną rosyjską” – powiedział były współprzewodniczący Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB).

Popiera również wykluczenie reprezentacji Rosji z eliminacji mistrzostw świata w Katarze pod koniec roku. — Jasne, póki wojna trwa — powiedział Peters. Polska ma zagrać w Rosji 24 marca i już odmówiła.

Światowy organ władzy FIFA musi jeszcze podjąć decyzję w sprawie sankcji wobec Rosji. Peters, który zasiada w Radzie FIFA, powiedział, że jest niezadowolony, że sytuacja jest tylko obserwowana. „To nie hamowanie, żadna decyzja nie została jeszcze podjęta” – powiedział urzędnik.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.