Pepco ogłasza dodatkowe lokalizacje dla swoich niemieckich oddziałów i przyspiesza rekrutację pracowników

pts20220622019 handel/usługi, biznes/gospodarka

Wiedeń/Kolonia (pts019/06/22/2022/11:00) –

Pierwszy niemiecki oddział Pepco został otwarty w Berlinie w kwietniu. Oddziały pojawią się w Chemnitz 30 czerwca i w Cottbus 25 sierpnia.

Pepco planuje zatrudnić do 100 pracowników w Niemczech i obecnie prowadzi rekrutację pracowników do centrali w Berlinie oraz do oddziałów w Saksonii, Brandenburgii i Berlinie.

Firma oferuje swoim pracownikom atrakcyjne możliwości rozwoju kariery wewnętrznej, benefity i programy rozwojowe.

Detalista Pepco, posiadający ponad 2700 sklepów w 16 krajach europejskich, otworzy swój drugi sklep 30 czerwca przy Straße der Nations 2-4 w Chemnitz, a następnie 25 sierpnia otworzy trzeci sklep w Cottbus Center. Pepco zatrudnia obecnie w Europie ponad 24 000 osób i planuje znacznie rozszerzyć swój niemiecki zespół, zatrudniając w tym roku nawet 100 osób. Pepco prowadzi obecnie rekrutację specjalistów ds. nieruchomości i technologii do berlińskiej centrali oraz doradców biznesowych i kierowników oddziałów w Berlinie, Brandenburgii i Saksonii.

Wydajność i duch rodzinny w małych zespołach

„Bardzo się cieszymy, że nasz niemiecki zespół tak znacząco się powiększył w tym roku” – powiedział Maik Steude, menedżer HR w Pepco Germany. „W Pepco wierzymy, że wysoko wykwalifikowana, zmotywowana i zaangażowana siła robocza jest niezbędna dla całej firmy. Dlatego oferujemy naszym pracownikom kompleksowy system szkoleń, aby sprostać Twoim potrzebom i wspierać ich rozwój na każdym stanowisku lub funkcji. Nasze sklepy są zazwyczaj siedem zatrudnionych jest do ośmiu pracowników. Oznacza to nie tylko, że wszystkie zespoły pracują bardzo wydajnie, ale także, że pracownicy czują się jak rodzina” – mówi Steude.

92% stanowisk kierowniczych w Pepco jest obsadzanych wewnętrznie

Nowi pracownicy Pepco od pierwszego dnia w pracy korzystają ze specjalnego programu wprowadzającego, który pomaga im dostosować się do nowego stanowiska. Ważną częścią programu jest moduł kultury korporacyjnej Pepco „Pepcoolture”. Składa się na nią pięć podstawowych wartości: rozwój, miłość klienta, zespół, szacunek i prostota. Wartości te pozwalają łączyć różnych pracowników z różnych działów, stanowisk i kultur. Firma dokłada wszelkich starań, aby oferować swoim pracownikom możliwości rozwoju. Pracownicy Pepco są zatem uprzywilejowani, gdy zajmują stanowiska kierownicze. Na przykład do 92% kierowników ds. promocji i oddziałów w Europie jest rekrutowanych wewnętrznie.

„Dążymy do bycia organizacją „uczącą się”. Dlatego bardzo ważne jest dla nas rozwijanie przywództwa, delegowanie odpowiedzialności i ciągłe doskonalenie efektywności jednostek i całych zespołów. Oczekujemy, że takie podejście przyniesie nam korzyści w dłuższej do jeszcze efektywniejszego rozwoju talentów i lepszego zarządzania zastępstwami. Inwestujemy w rozwój, bo wiemy, że to nasi ludzie są źródłem sukcesu Pepco” – powiedział Aleksandr Cikaidze, Dyrektor Handlowy PEPCO, odpowiedzialny za działalność firmy na sześciu rynkach, w tym Niemcy. Cikaidze sam rozpoczął pracę w Pepco pięć lat temu jako dyrektor operacyjny na kraje bałtyckie, a później został dyrektorem handlowym.

Liczne świadczenia socjalne i działania CSR we wszystkich krajach Pepco

Pepco zapewnia również swoim pracownikom dostęp do świadczeń niepieniężnych. Dodatkowo każdy pracownik otrzymuje rabat na zakupy we wszystkich sklepach Pepco. Noworodki pracowników Pepco otrzymują własny pakiet powitalny. Pepco oferuje również swoim pracownikom możliwość uczestniczenia w lekcjach języka angielskiego, funduszy socjalnych oraz tanich ubezpieczeń grupowych.

Pepco CSR Focus: Dobro dzieci

Odpowiedzialność społeczna biznesu (CSR) jest integralną częścią tożsamości Pepco. Głównym celem działań CSR firmy jest dobro dzieci, ich edukacja i rozwój. W każdym kraju, w którym działa Pepco, firma współpracuje z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, aby pomóc dzieciom w trudnej sytuacji chronić ich prawa, rozwijać ich talenty i poprawiać dostęp do edukacji. W tym celu Pepco nawiązało współpracę z ponad 30 organizacjami pozarządowymi z 16 krajów europejskich. W Niemczech Pepco wspiera prace SOS-Kinderdorf eV. Dofinansowane projekty obejmują obecnie trzy projekty z dziedziny edukacji, upodmiotowienia i wypoczynku w Berlinie, Brandenburgii i Saksonii.

Więcej informacji o ofercie PEPCO, firmie, aktualnych ofertach pracy oraz ewentualnej współpracy z właścicielami nieruchomości można znaleźć na stronie pepco-stores.de. Pytania można również kierować na kontakt.de@pepco.eu.

ten Grupa PEPCO notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem giełdowym BCP. Działalność grupy wykracza poza terytorium Europy, w szczególności w ramach jej pionowo zintegrowanej działalności zakupowej GSP z biurami strategicznie rozmieszczonymi w Azji Południowej i Wschodniej. Więcej informacji na: https://www.pepco.com.de

(Koniec)

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.