PGNiG Poland kupuje operatora trzech złóż gazowych w Norwegii
Carinos Johansen (AFP / „Scanpix”) nuotr.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisało umowę kupna Grupy Ineos, która zarządza trzema polami gazowymi i terminalem Nihamna w Norwegii, podało polskie radio.

Według prezesa PGNiG Pavla Majewskiego, transakcja zapewnia spółce dodatkowe 1,5 miliarda dolarów. metrów sześciennych rocznego potencjału wydobywczego, który w przyszłości będzie kierowany do Polski nowym gazociągiem Baltic Pipe.

– Realizując ten projekt zwiększymy obciążenie Baltic Pipe własnymi produktami i to jest nasz cel strategiczny – podkreślił szef PGNiG.

Majewski dodał, że Polska spodziewa się importu skroplonego gazu ziemnego (LNG) podobnie jak w ubiegłym roku.

W 2020 r. Polska otrzymała 35 przesyłek LNG, zwiększając import o 10% do nieco ponad 3,76 mld euro. metrów sześciennych (po odgazowaniu) i do jednej czwartej LNG w całkowitym imporcie gazu.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.