Piłka ręczna EM 2022: Polska – Niemcy: Wyjątkowo! Zwycięzca grupy tagów DHB

w Piłka ręczna W 2022 we wtorek będzie pojedynek Polska – Niemcy.

W grze Polska vs Niemcyw stolicy Słowacji Bratysławie dochodzi do konfrontacji w grupie D rundy wstępnej.

Piłka ręczna W 2022 roku: Polska – Niemcy na żywo! Chodzi o to

Niemcy i Polska zakwalifikowały się już do rundy głównej Mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2022, odnosząc dwa zwycięstwa nad Austrią i Białorusią.

Ale żadna drużyna nie chce tak rezygnować z wygranej. W końcu zwycięzca zdobywa ze sobą dwa punkty w rundzie głównej.

Wszystkie informacje o Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej 2022 i meczu Polska – Niemcy im Live-Ticker!

+++ Aktualizacja live tickera +++

———————————-

Polska – Niemcy 23:30 (12:15)

Po końcowym gwizdku: Gislason wymienił za to dwóch innych graczy. Do zespołu dołączą Patrick Zieker i bramkarz Daniel Rebmann.

Po końcowym gwizdku: Runda główna jest teraz rozgrywana z Hiszpanią, Norwegią, Szwecją i Rosją. Dwa punkty z dzisiejszej gry mogą być nadal cenne.

Po końcowym gwizdku: Köster zasłużenie zdobywa nagrodę Gracza Gry.

Dość: Zerbe wyznacza punkt końcowy. Niemcy wygrywają 30:23, a więc dość wyraźnie. Zespół poradził sobie imponująco ze wszystkimi niepowodzeniami związanymi z koroną i kolejnymi spotkaniami.

56′ 21-letni Köster jest nie do powstrzymania. Zdobywa swoją szóstą bramkę i stawia kolejną piłkę, gdy kontratakuje. 28:21 dla Niemiec.

53′ Siedem metrów Steinerta jest dziś również bardzo ważne. Nawraca szósty z sześciu. W sumie jego dziewiąty gol.

51′ Rozpoczyna się ostatnie dziesięć minut. Jeśli Niemcy nie upadną, awansują do rundy zasadniczej jako pierwsi w grupie.

48′ Weber złapał polską relację na złej nodze i strzela w siatkę. 23:16! Kto by pomyślał, że zeszłej nocy?

42′ Gra powoli zmierza ku wielkiej niespodziance. Köster, który strzelił już kilka bramek w pierwszej rundzie, oferuje 5-bramkową przewagę. Zwycięstwo grupowe nagle wydaje się więcej niż możliwe.

35′ Przez krótką chwilę pachnie bardzo gorzko na początku drugiej połowy. Polska wykorzystuje większość na dwa gole. Ale wtedy zaczynają się wyrzutnie DHB. Po bramkach Zerbe i Steinerta oraz obronie Bittera, Niemcy wycofali się.

31′ Gracze są z powrotem w pokoju. Kontynuuje. Bezpośrednio drużyna niemiecka ponownie ma przewagę liczebną. Golla musi zejść dwie minuty w dół.

Połowa czasu: Tuż przed przerwą lepiej poradził sobie Weber potężnym rzutem. Do przerwy wchodzimy z trzybramkową przewagą. Co za występ, biorąc pod uwagę okoliczności poprzedzające mecz.

28′ Teraz toczy się tam iz powrotem – ale Niemcy wyprzedzają. Zespół wydaje się bardzo dobrze radzić sobie z awariami Corony. Czy jest wycieczka z przewodnikiem po domku?

24′ Julian Köster jest na fali! Z trzema golami z rzędu, 21-latek utrzymuje prowadzenie.

22′ Polska wraca z niezłym celem. Dośrodkowanie przez szerokość boiska znajduje Moryto. Wszystko, co musi zrobić, to włamać się i bezpiecznie nawrócić.

19′ Używają tego! Steinert uderza dwa razy, Jogi Bitter również trzyma dwie piłki i szybko inicjuje trzecią bramkę. Nowy wynik 8:5. Jest pierwsza przerwa.

17′ Ale lider tabeli jest niezrażony. Dwa szybkie strzały wyrównują. Ale teraz jest już trzecia kara dla niemieckich sąsiadów. Szansa dla chłopców z Gislason.

13′ Po raz pierwszy Niemcy prowadzą dwoma bramkami. Weber używa wyższej liczby i zdobywa punkty z dystansu, aby uzyskać 5:3.

8′ Niemcy wciąż trochę walczą w ataku. Najpierw Mateusz Zembrzycki wykonuje dwie świetne obrony. Musiał jednak przyznać się do porażki, gdy Steinert wykonał rzut z siedmiu jardów.

2′ Ale od razu zaznacza pierwsze niepowodzenia. Polacy szybko wyrównają, po czym Patrick Wiencek odzyskuje pierwszą dwuminutową karę. Niedługo potem rzut z siedmiu jardów po raz pierwszy dał Polsce przewagę.

1′ Pierwszy atak jest taki sam. Zespół DHB przejmuje prowadzenie.

1′ Rozlega się gwizdek sędziego. Niemcy się otworzyły.

17:56: Szczególnie gorzki jest fakt, że podopieczni Alfreda Gislasona mają tylko jedną opcję bramkową. To będzie zależało od Johannesa Gorzkiego. Gislason przyznał przed meczem, że nigdy czegoś takiego nie doświadczył.

17:49: Dla sportowców: Kalkulacja jest prosta. Aby wygrać grupę, Niemcy potrzebują zwycięstwa. W przeciwnym razie do rundy głównej wchodzisz jako drugi w grupie. Dodatkowo punkty z dzisiejszego meczu będą wliczane do rundy zasadniczej.

17:21: Po sprawach Corony toczyły się dyskusje na temat tego, czy niemiecka drużyna powinna wycofać się z turnieju. „Wszystkie warianty muszą zostać przedstawione i omówione z wszystkimi zaangażowanymi” – powiedział SID dyrektor Bundesligi w piłce ręcznej, Frank Bohmann.

Oczekuje się, że ta debata będzie kontynuowana po dzisiejszym meczu.

17:11: Zaczyna się za około godzinę. Mecz będzie również transmitowany w ogólnodostępnej telewizji na antenie ZDF.

15:20: Złe wieści się nie kończą. Dwóch innych graczy uzyskało wynik pozytywny. Bramkarz Till Klimpke i lewy skrzydłowy Marcel Schiller również są nieobecni. Oznacza to, że dostępnych jest tylko 14 niemieckich graczy.

14:10: Przed wybuchem Corony w niemieckiej drużynie wszystko wyglądało na to, że może być grą na poziomie oczu. Teraz drużyna musi się przegrupować i wejść na boisko jako słabsi. Oba narody są już bezpieczne. Ale zwycięstwo oznaczałoby jeszcze dwa punkty w rundzie głównej.

12:03: Powołany później Johannes Bitter już po igrzyskach w Tokio zapowiedział odejście z kadry narodowej. Przezorny trener reprezentacji Gislason poprosił 39-latka, aby przynajmniej interweniował w sytuacji awaryjnej. Ta sytuacja właśnie się wydarzyła. Byłby to 171 międzynarodowy mecz bramkarza.

9:16: Nie jest jasne, czy następni nominowani rzeczywiście będą na boisku o godzinie 18:00. Po przybyciu na Słowację wszyscy gracze musieli przejść test PCR. Zakład można postawić tylko wtedy, gdy wynik jest ujemny przed rozpoczęciem meczu.

wtorek, 7:13: Witam. Dziś trzeci mecz grupy D rozgrywa się pomiędzy Niemcami a Polską. Po poniedziałkowym szoku spowodowanym koroną, DHB zareagował i wymienił pięciu piłkarzy ręcznych. Poza Sebastianem Firnhaberem i bramkarzem Johannesem Bitterem, dziś wieczorem w składzie są także gwiazdy Mistrzostw Europy 2016 Paul Drux, Fabian Wiede i Rune Dahmke.

21:41: „To był szok, gdy się dowiedziałem. To najgorszy scenariusz. Przepraszam za zespół i wszystkich zaangażowanych. Wiem, że wcześniej włożono wiele wysiłku” – powiedział długoletni kapitan Uwe Gensheimer z DHB Spotlight.

21:33: Niemiecki Związek Piłki Ręcznej (DHB) jest obecnie w kontakcie z zawodnikami, klubami Bundesligi i EHF w sprawie ewentualnych dalszych nominacji. Trener reprezentacji Alfred Gislason może wybierać z puli 35 zawodników, która została ogłoszona na początku grudnia. Według informacji SID, wezwani zostali bramkarz Silvio Heinevetter (MT Melsungen), berlińscy długodystansowcy Fabian Wiede i Paul Drux oraz Hendrik Pekeler i Rune Dahmke z Kilonii.

21:21: Zgodnie z zasadami turnieju, wszyscy gracze, którzy uzyskają pozytywny wynik testu, muszą pozostać w kwarantannie przez co najmniej pięć dni. Dopiero wtedy mogli swobodnie przetestować się za pomocą dwóch negatywnych testów PCR przez dwa kolejne dni.

21:20: Po tym, jak nieobecność Juliusa Kühna i Hendrika Wagnera z powodu wirusa koronowego została już zamknięta, teraz nieobecni są również następujący gracze:

• Bramkarz Andreas Wolff,
  • Kai Hafner
  • Luca Witzke
  • Timo Kastening
  • Lucas Mertens

poniedziałek, 21:17: Przed ostatnim meczem grupowym w drużynie niemieckiej nastąpił nowy szok. Pięciu innych graczy zostało zarażonych Coroną. Oznacza to, że w sumie siedmiu graczy zostaje wyeliminowanych! (z identyfikatorem SID)