Piłka ręczna: Magdeburg awansował do finałowej czwórki Ligi Europejskiej | wiadomości o piłce ręcznej

Piłkarze ręczni SC Magdeburg dotarli do finału czterech najlepszych drużyn Ligi Europejskiej, aby skutecznie obronić tytuł.

Lider Bundesligi wygrał rewanż z reprezentantem Francji HBC Nantes 30:28 (16:12) po tym, jak SCM wygrał już pierwszy mecz 28:25.

Turniej finałowy odbędzie się w ostatni weekend maja (28/29 maja). Lokalizacja nie została jeszcze ustalona.

Wszystko o Bundeslidze piłki ręcznej na skysport.de:

Benfica, Nexe i Płock uzupełniają Final Four

Magdeburg jest jedynym reprezentantem Bundesligi w finale po tym, jak trzy kluby weszły do ​​Final Four w 2021 roku. W ostatnich 17 edycjach konkursu zwycięzca tylko raz przyjechał spoza Niemiec.

W przeciwieństwie do Magdeburga, ubiegłoroczne wicemistrzynie Füchse Berlin i TBV Lemgo z trio Bundesligi, które rozpoczęło obecne zawody, odpadło w 1/8 finału. Tegoroczną rundę finałową uzupełniają czołowy portugalski klub Benfica Lizbona, chorwacki zespół RK Nexe oraz ubiegłoroczna polska półfinalistka Wisła Płock.

Król strzelców Damgaard Nielsen w Magdeburgu

Magdeburg nie pozostawił nic do spalenia przeciwko Nantes po sukcesie pierwszego meczu. Gospodarze na początku zapewnili sobie uspokajające prowadzenie i bez problemu utrzymali prowadzenie przez cały czas. Reprezentant Danii Michael Damgaard Nielsen z dwunastoma golami był zdecydowanie najlepszym rzucającym w drużynie trenera SCM Benneta Wiegerta. Reprezentant Niemiec Tim Hornke strzelił cztery gole. Dla Francuza najlepszym strzelcem z pięcioma golami był Portugalczyk Pedro Portela.

Dochodząc do rundy finałowej Magdeburg utrzymał swoje szanse na tytuł w dwóch konkursach. Mieszkańcy Łaby są na czele Bundesligi z bardzo dużą szansą na zwycięstwo w lidze. Magdeburg zmarnował swoją pierwszą okazję do tytułu w przedostatnim weekendzie finału pucharu przeciwko mistrzom THW Kiel.

SID

Wszystkie inne ważne wiadomości ze świata sportu znajdziecie w aktualnościach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.