PKN Orlen i PGNiG zezwoliły na połączenie


Stanowisko : 2022-03-17 10:50

Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zatwierdził połączenie dwóch państwowych grup energetycznych w kraju – koncernu naftowego PKN Orlen i koncernu naftowo-gazowego Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), donosi polskie radio.

Wicepremier i minister stanu ds. własności Jacek Sassin powiedział, że połączenie PKN Orlen i PGNiG zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski.

„Chcę zapewnić, że proces ten zakończy się w najbliższych miesiącach. „Mam nadzieję, że do końca roku będziemy mogli powiedzieć, że ten nowy podmiot gospodarczy, nowa wielostronna grupa energetyczna, będzie działała w nowym reżimie zgodnie z z regulacjami wydanymi przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisję Europejską – powiedział.

Sassin dodaje, że przejęcie krajowych magazynów gazu ziemnego przez spółkę joint venture jest warunkiem bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Państwo będzie posiadało prawie połowę akcji wspólnego giganta energetycznego.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *