Play-offy Mistrzostw Świata: Portugalia i Włochy prawdopodobnie przed finałem na ostatni bilet na Mistrzostwa Świata | wiadomości piłkarskie

Zbliżają się europejskie kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022. Stawka jest tutaj bardzo wysoka, zwłaszcza dla Włoch i Portugalii. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj.

O czym to jest?

O europejskich eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze (od 21 listopada do 18 grudnia). Trzy z 13 miejsc, do których mają prawo narody europejskie w finale (32 drużyny), będą zakwestionowane. Po wykluczeniu Rosji do tych trzech miejsc nadal kwalifikuje się jedenaście drużyn – w tym Włochy, mistrzowie Europy i Ukraina.

+++ Play-offy eliminacji Mistrzostw Świata UEFA – transmisja w telewizji i streaming +++

Kto jest w play-offach i dlaczego?

Do play-offów zakwalifikowało się dziesięciu wicemistrzów z grup rundy wstępnej – wraz z dwoma najlepszymi drużynami Ligi Narodów 2020/2021, które nie znalazły się jeszcze w pierwszej dziesiątce grup lub dziesięciu drużynach z drugiego miejsca.

Jaki jest tryb?

Istnieją trzy tak zwane tory playoff (A, B i C) z czterema drużynami każda. Wylosowano kursy i pary do półfinałów. Półfinały odbędą się 24 marca, a finały 29 marca. Trzej ostateczni zwycięzcy kwalifikują się do finału Pucharu Świata.

Kto gra przeciwko komu?

Ścieżka A: Walia – Austria, Szkocja – Ukraina (przełożona na czerwiec). Ścieżka B: Szwecja – Czechy, Rosja – Polska (odwołana, Polska w finale B). Trasa C: Portugalia – Turcja, Włochy – Macedonia Północna.

Które gwiazdy muszą drżeć?

Jest ich kilka. Na przykład Cristiano Ronaldo może zmierzyć się z Turkami prowadzonymi przez Stefana Kuntza z Portugalią. Światowy piłkarz Robert Lewandowski z Bayernu Monachium przez Szwecję czy Czechy. W pojedynku Walii z Austrią zadecyduje, czy Gareth Bale czy David Alaba będą musieli przedwcześnie porzucić swoje marzenia o (pierwszym) występie w Pucharze Świata. Wreszcie Włochom, mistrzom Europy, grozi przegrana mistrzostw świata z Macedonią Północną.

Jakie są konsekwencje wykluczenia Rosji?

Robert Lewandowski i jego Polacy odmówili rozegrania półfinału przeciwko reprezentacji Rosji po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę. Do groźby bojkotu dołączyły Szwecja i Czechy, które byłyby potencjalnymi przeciwnikami finałowymi w finale Playoffs B. FIFA i UEFA pod presją zakazały Rosji udziału w rozgrywkach do odwołania. Polska jest więc automatycznie w finale B play-offów.

Co się dzieje na Ukrainie?

Półfinałowy mecz Ukrainy w Szkocji (Ścieżka A) został przełożony. Według FIFA nowy termin nie został jeszcze wyznaczony, ale rozważane jest okno od 2 do 14 czerwca, kiedy to rozegrana zostanie także Liga Narodów UEFA. To samo dotyczy końcowej trasy zapór A.

Jakie pytania z tego wynikają?

Niektóre, ale przede wszystkim: czy półfinałowy mecz pomiędzy Szkocją a Ukrainą może się odbyć w czerwcu zgodnie z planem. A jeśli to niemożliwe? Ale teraz pojawia się następujące pytanie:

Co to oznacza dla losowania?

Grupy rund eliminacyjnych do finałów Mistrzostw Świata mają zostać wylosowane w najbliższy piątek (1 kwietnia). Ponieważ jednak nie ustalono jeszcze łącznie trzech uczestników, prawdopodobnie nie jest możliwe dokonanie ostatecznego podziału puli na loterię.

Kogo jeszcze brakuje?

Oprócz uczestnika z Europy, zwycięzcy międzykontynentalnych kwalifikacji, które odbędą się 13.14. odbędą się w czerwcu. Drużyna z Azji (zwycięzca meczu 2/3) spotyka się z piątą drużyną grupy Ameryki Południowej – a czwarta drużyna grupy Ameryka Północna/Środkowa/Karaiby spotyka zwycięzcę eliminacji z Oceanii. (SID)

Serwis Informacji Sportowej (SID)

Wszystkie inne ważne wiadomości ze świata sportu znajdziecie w aktualnościach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.