Po ataku wojsk rosyjskich zawalił się budynek remontu samolotów we Lwowie


Stanowisko : 2022-03-18 09:37

Nad lwowskim zakładem naprawy samolotów unosi się dym. Kai Pfaffenbach (Reuters/Scanpix)
Rosyjskie siły zaatakowały tereny wokół lwowskiego lotniska na zachodniej Ukrainie, powiedział w piątek burmistrz Andrij Sadow.

Na miejsce zdarzenia wjechały karetki pogotowia i radiowozy.

W poście na swoim kanale Telegram Sadov powiedział, że nie będzie w stanie podać dokładnej nazwy zaatakowanego obszaru.

Burmistrz później powiedział, że kilka rakiet uderzyło w zakład naprawy samolotów, a jego budynki zostały zniszczone.

„Aktywna praca przedsiębiorstwa została wcześniej wstrzymana, więc nie ma jeszcze ofiar w ludziach. Na miejscu pracują ratownicy i odpowiednie służby publiczne” – dodał A. Sadov.

Wojsko poinformowało, że sześć pocisków manewrujących zostało wystrzelonych na Lwów z Morza Czarnego, a dwa z nich zostały zestrzelone.

piątek o 19:30 (czasu lokalnego i litewskiego) gęsta kula szarego dymu pojawiła się na czystym niebie nad lotniskiem we Lwowie, powiedział reporter agencji informacyjnej AFP.

Na uzbrojonych punktach kontrolnych kierowcom kierowano drogę z dróg prowadzących na lotnisko. Lokalny mieszkaniec powiedział agencji prasowej AFP, że słyszał eksplozję wcześniej w piątek.

Lwów jest największym miastem zachodniej Ukrainy, przyciągającym wielu turystów swoją imponującą architekturą, historią i krajobrazem.

Lwów, około 70 km od polskiej granicy, w przeszłości prawie uniknął rosyjskich ataków wojskowych.

Wszystkie wiadomości z piątku o wojnie na Ukrainie śledź tutaj.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.