Pociąg regionalny jadący do Berlina zderza się z ciężarówką – ośmiu rannych

KołbaskowoPociąg regionalny wykoleił się na linii kolejowej między Szczecinem (Szczecin) w Polsce a Tantowem w Brandenburgii. Jechał do Berlina, kiedy w czwartek rano uderzył ciężarówkę na przejeździe kolejowym we wsi Kołbaskowo. Podała to polska agencja informacyjna PAP, powołując się na strażaków. Do wypadku doszło trzy kilometry od granicy niemieckiej.

Jak powiedział rzecznik Deutsche Bahn AG w Berlinie, regionalny pociąg z 39 pasażerami zderzył się z ciężarówką na przejeździe kolejowym i wykoleił się. Według wstępnych śledztw, kierowca ciężarówki z polskiej wsi Kołbaskowo przekroczył wolny przejazd tuż przy granicy i zapomniał o pociągu. Podróżni powinni teraz spodziewać się ograniczeń na linii kolejowej Berlin-Stettin do 8 sierpnia.

Osiem osób zostało poddanych leczeniu ambulatoryjnemu z drobnymi urazami, takimi jak otarcia i siniaki. Nikogo nie trzeba było zabierać do szpitala. Kierowca ciężarówki był również w stanie samodzielnie wydostać się z pojazdu. Podczas kolizji pierwszy wagon został poważnie uszkodzony, drugi wagon też był lekko zdeformowany – powiedział. Wysokość szkód jest niejasna.

imago/Sebastian Nowik

Pod wpływem siły uderzenia samochody wyskakiwały z torów.

Ruch kolejowy na miejscu wypadku został czasowo przerwany. Powołano usługę wymiany kolei na autobusy. Pociąg regionalny RE66 kursuje codziennie ze Szczecina Głównego do Berlina-Gesundbrunnen i ma jedenaście stacji.

Podróżni powinni mieć możliwość kontynuowania podróży pociągiem z Berlina do Angermünde, a z Angermünde przez Tantow (Uckermark) do Szczecina zostanie uruchomiony zastępczy autobus. Do polskiego Szczecina można również dojechać z Meklemburgii-Pomorza Przedniego linią kolejową wschód-zachód z Neubrandenburga przez Pasewalk do Grambow.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.