Pod ziemią, w piramidzie czy na zamku: najciekawsze hotele w Polsce

Pokoje Autorskie, Warszawa

Memorable Autor Rooms to prawdziwy raj dla miłośników designu. Mieszczący się w centrum Warszawy, w zabytkowej kamienicy, ten ekskluzywny hotel oferuje swoim gościom cztery wyrafinowane i oryginalne pokoje. Każdy z nich został zaprojektowany przez znanych projektantów, artystów i architektów, a każdy z nich można uznać za encyklopedię współczesnego polskiego designu. W tym hotelu nie ma przypadkowych elementów: absolutnie wszystko zostało stworzone przez polskich projektantów i dobrane do tych pomieszczeń – od mebli i lamp po szlafroki, kosmetyki i sztućce.

Autor Rooms został założony przez Magdę Ponagajbo, Michała Pawlika i Piotrka Reczajskiego z polskiego studia projektowego Mamastudio. Przy urządzaniu tych pomieszczeń współpracowali z wieloma polskimi projektantami, artystami i ekspertami w swoich dziedzinach.

Kopalnie Soli Velička i Bochnia

Dwie z najsłynniejszych kopalni soli w Polsce, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oferują swoim gościom podziemne miejsca noclegowe. W Veličce można przenocować w Pałacu Słowackich (Komora Słowackiego), a w Bochni pensjonaty są nawet 250 m pod ziemią! Chociaż w tych pomieszczeniach panują niskie temperatury (około 14-16°C), noclegi mogą być czymś więcej niż tylko przygodą: pokoje solne mają charakterystyczny mikroklimat, który jest bardzo korzystny dla układu oddechowego, łagodząc objawy alergii i wzmacniając odporność.

Hotel Piramida, Tychos

Choć wielu osobom Tychos nie kojarzy się z antykiem, to właśnie w tym mieście można znaleźć… piramidę. Pięciogwiazdkowy hotel w kształcie piramidy, zaprojektowany przez Krzysztofa Barysza i Aleksandra Nowackiego, powstał w 2004 roku w pobliżu terenów rekreacyjnych nad jeziorem Paprokani.

Ekskluzywny projekt budynku stoi na wzgórzu, o którym mówi się, że ma właściwości lecznicze. Mówi się, że pod „piramidą” znajduje się czakra – miejsce, z którego emanuje niezwykle dobra energia. Ci, którzy nie wierzą w moc Ziemi, mogą po prostu odwiedzić spa, zjeść obiad w restauracji Kleopatra lub posiedzieć w barach Nefretete i Ramzes. Hotel Piramida w Tychos jest inspirowany Wielkimi Piramidami w Gizie w skali 1:5.

Wilson Hostel, Warszawa

To propozycja dla tych, którzy nie potrzebują dużo miejsca i lubią nowe doznania. Podobne hotele są już powszechne w Japonii, ale w Polsce hostele oferujące noclegi w jednoosobowych kapsułach wciąż są egzotyczne. Ten niezwykły hotel położony jest w cichej części warszawskiego Żoliborza. Kapsuły Podłużne nie są duże, ale bardzo wygodne, a już na pewno rzadziej niż tradycyjne pokoje hotelowe.

Wyszukaj Art Hotel Lalala

Wskazane jest spędzenie w tym hotelu więcej niż jednej nocy, najlepiej w różnych pokojach. Hotel Lalala to niezwykle artystyczne miejsce: każdy pokój i każda łazienka są jak małe dzieło sztuki stworzone przez innego artystę. Niektóre pokoje są ciemne, a inne kolorowe. Ściany zdobią freski i ryciny, a niektóre łóżka otoczone są sztucznymi zwierzętami. Każdy element jest inny – ludowy, sakralny czy egzotyczny. Tonacje wahają się od subtelnej elegancji po szalony kicz.

Zamki: Xionzh, Gnev, Rešlius, Rynas, Goliubis – Dobžynis, Rydzyna i inne.

Noc na zamku to nie tylko okazja do zrealizowania dziecięcego marzenia o zostaniu księżniczką czy rycerzem. To wyjątkowa okazja, aby naprawdę poczuć atmosferę tamtych czasów. Pokoje w hotelach zamkowych mogą być różne – można zatrzymać się na królewskiej arenie lub w lochach, znajdując pokój nie tylko o pięknym barokowym wystroju, ale także w nowoczesnej przestrzeni z udogodnieniami XXI wieku. W dzisiejszych czasach nawet średniowieczne zamki mogą posiadać nowoczesne sale konferencyjne, baseny czy SPA.



Fabryka Wełny, Pabianice

W XIX w. niemiecki przemysłowiec wybudował w Pabianicach dużą fabrykę włókienniczą, a po II wojnie światowej fabrykę włókienniczą Pawelana. Nakręcił też sceny z Ziemi obiecanej Andrzeja Wajdy.

Po 1989 roku, podobnie jak wiele podobnych zakładów przemysłowych w województwie łódzkim, zakład ten został zamknięty. Jednak w 2007 roku nowy właściciel podupadających budynków fabrycznych ogłosił przetarg na rewitalizację i rozbudowę tych obiektów. W następnym roku hotel, biura, sklepy i inne firmy przeniosły się do starych budynków fabrycznych.

Oprócz czterogwiazdkowej jakości i wyjątkowej postindustrialnej atmosfery, hotel ten posiada również centrum konferencyjne i centrum rozrywki (w tym kręgielnia).

W Drzewach (w drzewach), Nalenchew

„Prawdziwy odpoczynek zaczyna się kilka metrów nad ziemią” – mówią założyciele kameralnego hotelu zlokalizowanego w znanym uzdrowisku na Lubelszczyźnie. Ten hotel różni się od innych tradycyjnych obiektów, z małymi chatami wzniesionymi nad ziemią i ukrytymi wśród drzew. Hotel jest idealny dla tych, którzy w dzieciństwie uwielbiali wspinać się na drzewa, lub dla tych, którzy zawsze marzyli o posiadaniu prawdziwego domku na drzewie. Ale przede wszystkim spodoba się tym, którzy potrafią tylko odpocząć na łonie natury. Czy może być lepsze miejsce na zapomnienie rzeczywistości niż cichy drewniany domek na drzewie między liśćmi?

Barki HT, czarne

Hotel ten położony jest nad jeziorem Jamno w Melnie i jest idealnym miejscem dla miłośników wody. Ten hotel to mały drewniany domek położony na przystani nad wodą. Każdy domek posiada własny taras i panoramiczne okno z widokiem na jezioro. Najlepsze jest to, że są otwarte przez cały rok i zdecydowanie warto zobaczyć to jezioro zimą! Niektóre domki posiadają nawet kominek i saunę, co oznacza, że ​​nie trzeba wychodzić przez cały pobyt.

Restauracja i apartamenty Carska, Białystok

W 1902 r. car Mikołaj II zlecił budowę stacji w Białymstoku. Dworzec Białowieża Towarowa był od dawna nieczynny, ale posiada restaurację i apartamenty, które zachowały carski klimat. Starannie odrestaurowany i bogato zdobiony drewniany budynek wyposażony jest w meble z epoki. Części dworca, które zostały zaadaptowane dla klientów to między innymi zabytkowa wieża ciśnień, kabina kolejowa oraz luksusowo wyposażone wagony stojące na odgałęzieniu starej linii kolejowej.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *