Podziemna Europa: Rumunia ma fantastyczny podziemny park rozrywki

Litwinów nie trzeba przedstawiać Velička – zaledwie 700 km od Litwy leży starożytne podziemne miasto. W kopalniach, głębokich na ponad 300 metrów i rozłożonych na dziewięciu piętrach, mieści się muzeum. Przeczytaj więcej o tym interesującym miejscu tutaj.

Polska stara się zachować starożytny duch, podczas gdy w podobnej przestrzeni w Rumunii dominuje industrialna i futurystyczna atmosfera. Jak w filmie fantasy.

Historia kopalni, położonej na głębokości 120 m w Turdzie, sięga dwóch tysiącleci. Jest to jedna z najstarszych kopalni soli na świecie – prace rozpoczęto tu w czasie okupacji Cesarstwa Rzymskiego. Kopalnia została zamknięta w 1932 roku, ale w czasie II wojny światowej służyła jako schron przeciwbombowy. Po wojnie miał różne zastosowania. Na przykład jeden z nich – ta przestrzeń służyła również jako magazyn serów.

Kopalnia ta to jednak nie tylko muzeum z ciekawą historią, ale także fantastyczna atrakcja turystyczna. Nieustannie znajduje się na liście najciekawszych podziemnych atrakcji na świecie.

Zdjęcie z 123rf.com/Turdos Kopalnia Soli

Po przejściu przez pierwszą część kopalni i zapoznaniu się z historią, podróżnicy wkraczają do drugiej – nowoczesnego futurystycznego parku rozrywki niczym z filmu science fiction.

Jest amfiteatr, podziemne jezioro można zwiedzać łodzią i tratwą, jest rondo, gabinety SPA, kręgielnia, mini golf, boiska sportowe, bilard i tenis stołowy.

Przyciągnąć ciekawość pod ziemią? Odwiedź i imponujący „Wielki Kanion” w Słowenii.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *