Polscy przywódcy wywołują nowy skandal: A.Michnik zaatakował za „miłość” Jeruzelskiego

Nagranie nakręcone w 2000 roku, 11 lat po upadku rządów komunistycznych w Polsce, pokazuje Michnika obejmującego Jeruzelskiego, mówiącego, że go „kocha” i nazywającego „patriotą”.

Dla polskiej prawicy ten materiał stał się nowym impulsem do dalszego wyjaśnienia, że ​​niektórzy z byłych działaczy w rzeczywistości utrzymywali ciepłe stosunki z komunistami i że obie strony osiągnęły porozumienie pozwalające tym ostatnim na zachowanie władzy po 1989 roku.

Jednak inni komentatorzy bronią Michnika, który nigdy nie ukrywał, że potrafi przebaczać dawnym przeciwnikom i wspólnie w cnocie iść naprzód.

Marijuš Antonovič, politolog, Instytut Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych Uniwersytetu Wileńskiego (VU TSPMI) 15 minut twierdził, że rządzące Prawo i Sprawiedliwość (PiS), prowokując skandal za pośrednictwem TVP, w zasadzie już przygotowuje się do kolejnych wyborów.

„Zuma Press”/”Scanpix” nuotr./Jaroslawas Kaczyńskis

– Przywódcy od jakiegoś czasu są w ciągłym stanie kryzysu, a wydanie tej płyty to kolejna próba mobilizacji rdzenia wyborczego PiS – powiedział analityk.

Z kolei dyrektor Litewskiego Instytutu Historycznego Alvydas Nikžentaitis, który dobrze zna A. Michnika, 15 minut powiedział, że atak na byłego dysydenta jest dość charakterystyczny dla państw, które niedawno wyłoniły się z ruin komunizmu.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.