Polska apeluje o siódmy pakiet sankcji – EURACTIV.de

Polska chce domagać się siódmej rundy unijnych sankcji wobec Rosji, w tym zakazu eksportu technologii – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. światowa niedziela.

Jak polskie radio RMFFM donosi, polski rząd będzie opowiadał się za dalszymi sankcjami na posiedzeniu Rady do Spraw Zagranicznych UE w poniedziałek w Luksemburgu.

Jak proponuje Polska, nowy pakiet mógłby zakazać eksportu do Rosji europejskiej technologii, w tym tzw. towarów podwójnego zastosowania.

„Naszym zdaniem siódmy pakiet sankcji powinien zostać przyjęty jak najszybciej. Musimy utrzymać presję (na Rosję)” – powiedział Przydacz. „Popierają nas państwa bałtyckie i mamy nadzieję, że inni Europejczycy również zdecydują się na zaostrzenie sankcji przeciwko Rosji”.

Przydacz podkreślił, że oprócz embarga technologicznego, w kolejnym pakiecie powinny znaleźć się także działania przeciwko rosyjskiemu systemowi bankowemu oraz kanały propagandowe i dezinformacyjne.

„Szósty pakiet sankcji mocno uderzył w Rosję, ale nie osłabiliśmy wystarczająco Putina i jego machiny wojennej” – powiedział minister. „Potrzebne są coraz ostrzejsze kary” – powiedział.

Przydacz uchodzi na arenie międzynarodowej za doświadczonego dyplomatę. W polskim MSZ odpowiada za sprawy bezpieczeństwa i politykę wschodnią, w tym stosunki z Białorusią i Ukrainą.

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.