Polska dała Ukrainie czołgi, Niemcy obiecały działa przeciwlotnicze

Ogłoszenie pojawiło się wkrótce po tym, jak brytyjski premier Boris Johnson przedstawił plany dostarczenia nieujawnionej liczby czołgów Challenger 2 do Polski w celu „uzupełnienia” potrzeb operacyjnych armii.

„Będziemy podejmować kroki, aby wypełnić luki” – powiedział Mateusza Morawieckis w rozmowie z lokalnym kanałem informacyjnym „Polsat News”, odnosząc się do wkładu Stanów Zjednoczonych w Polskę od początku wojny. – Dziś Dziś nasza broń jest służyły ochronie naszej niepodległości, ale są już 500 kilometrów od polskiej granicy”.

Zapytany, ile T-72 zostało dostarczonych do Sił Zbrojnych Ukrainy, Morawieckis odmówił, kiedy ta informacja zostanie przekazana w odpowiednim czasie.

w 2019 r. W Polsce MON podpisało umowę z konsorcjum lokalnych firm pod przewodnictwem giganta obrony publicznej PGZ na modernizację 318 czołgów do wersji T-72M1.

Na początku tego miesiąca Polska podpisała ok. 4,75 mld. 250 czołgów „M1A2 Abrams SEPv3” firmy JAV.

W Polsce premier odniósł się również do wcześniejszego warszawskiego planu zaopatrzenia Ukrainy w myśliwce MiG-29 produkcji sowieckiej. Inicjatywy te zostały ostatecznie porzucone, a pan Morawieckis powiedział, że dopóki Ukraina nie zbliży się, Polska będzie dostarczać te samoloty.

Niemcy stracą Gepardy

Niemiecki rząd wyśle ​​na Ukrainę około 50 systemów obrony powietrznej Gepard, powiedział JAV niemiecki urzędnik.

Te wozy bojowe produkowane przez „Krauss-Maffei Wegmann” nie są używane przez niemieckie siły zbrojne, ale niektóre z nich producent utrzymywał na stanie. „Gepard” – ma dwa systemy wstępnego ładowania czołgu, zamontowane na podwoziu czołgu „Leopard”.

„To jest dokładnie to, czego Ukraina potrzebuje, aby chronić swoją przestrzeń powietrzną” – powiedziała niemiecka minister obrony Christine Lambrecht.

Ta zapowiedź daje niemieckim przywódcom szansę na wytchnienie w obliczu krytyki, że Berlin nie pomaga wystarczająco Ukrainie, zwłaszcza jeśli chodzi o sunkiőj ginkluotę.

Według przedstawicieli JAV, Ukraina będzie potrzebowała takiej broni w nadchodzących tygodniach, ponieważ rosyjskie wojsko będzie używać swojej artylerii we wschodniej Ukrainie z różnych krypt. Według Amerykanów bitwa będzie w coraz większym stopniu zależeć od tego, kto może dalej strzelać z bronionych pozycji artylerii przed atakami dalekiego zasięgu.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin docenia wkład Berlina w konferencję darczyńców pomocy dla Ukrainy, w której wzięło udział ponad 40 krajów. „Chciałem być szczególnie zadowolony z ważnej decyzji naszych niemieckich gospodarzy” – powiedział.

„Wczoraj oczywiście rząd brytyjski ogłosił, kiedy zapewni Ukrainie dodatkowe zdolności antyrakietowe” – dodał. „Dzisiaj Kanada ogłosiła, kiedy wyśle ​​na Ukrainę osiem pojazdów opancerzonych”.

Według Ch. Lambrecha, Niemcy będą dążyć do „przyspieszenia” swojej strategii poprzez dodanie broni do swoich wschodnioeuropejskich partnerów, którzy zdecydowali się wysłać swoją technologię z czasów sowieckich jako pomoc na Ukrainę. Wydaje się, że ten sprzed kilkudziesięciu lat na Ukrainie będzie mógł być łatwiej używany po dłuższym czasie.

Możliwości Gepardu, w tym amunicja przeciwpancerna, są zgodne z niemiecką strategią wysyłania na Ukrainę sprzętu o charakterze defensywnym. JAV zwrócił uwagę szefowi NATO, że zachodnie sojusze nie planują bezpośredniego angażowania się w konflikt.

Przygotowane przez Defense News.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.