Polska nie zagra w eliminacjach do Mistrzostw Świata z Russia Sports

„Nie możemy udawać, że nic się nie dzieje” – powiedział Lewandowski.

Cezary Kulesza, prezes PZPN, powiedział, że drużyna „nie ma zamiaru” grać w mecz.

Rosja 24 marca Polska miała zagrać w Moskwie, a Ukraina miała udać się do Szkocji tego samego dnia.

„Właściwa decyzja” – powiedział polski kapitan na Twitterze. – Nie wyobrażam sobie, żebym mógł rozegrać mecz z reprezentacją Rosji, podczas gdy na Ukrainie trwa agresja zbrojna. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje.

Zdjęcie: Scanpix/Robert Lewandowski

Szwecja wcześniej zapowiedziała, że ​​nie zagra również z reprezentacją Rosji.

W ostatniej rundzie eliminacji do Mistrzostw Świata Szwedzi najpierw zmierzą się z Czechami. Zwycięzca tego pojedynku miał spotkać się z Rosją na lokalnym finale Pucharu Świata w listopadzie. rozpocznie się w Katarze.

FIFA zapowiedziała w czwartek, że będzie „monitorować sytuację” po tym, jak Polska, Szwecja i Czechy oświadczyły we wspólnym oświadczeniu, że eliminacje nie powinny być rozgrywane w Rosji.

„Żadnych słów, czas na działanie” – napisał Kulesza na Twitterze. – Ze względu na nasilenie agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę reprezentacja Polski nie zamierza rozgrywać play-offów, to jedyne słuszne rozwiązanie. Negocjujemy ze Szwecją i Czechami wspólne stanowisko wobec FIFA. »

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.