Elon Musk (drugi od prawej) Poniedziałek w Auschwitz-Birkenau
W związku z zarzutami o antysemityzm amerykański miliarder Elon Musk odwiedził były obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau w Polsce. Złożył wieniec i wziął udział w nabożeństwie żałobnym.
W związku z zarzutami o antysemityzm amerykański miliarder Elon Musk odwiedził były obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau w Polsce. Jak ogłosiło w poniedziałek Europejskie Stowarzyszenie Żydów (EJA), właściciel serwisu internetowego ma na ramionach jednego ze swoich synów.
Margolin zaprosił Muska do siebie we wrześniu. W listopadzie Musk wywołał burzę oburzenia, gdy zgodził się z użytkownikiem Musk, który napisał, że powiedział „prawdziwą prawdę”. Tłem jest skrajnie prawicowa teoria spiskowa, według której Żydzi realizują tajny plan sprowadzenia nielegalnych migrantów do krajów zachodnich w celu osłabienia białej większości.
Oświadczenie Muska skłoniło wielu głównych reklamodawców do zaprzestania reklamowania się na platformie, w tym Apple, Disney i IBM. Miliarder przyznał później, że jego oświadczenie było naprawdę „najgorszą i najgłupszą wiadomością”, jaką kiedykolwiek opublikował. Przeprosił za to i wyjaśnił, że został źle zrozumiany.
Później w poniedziałek Musk chciał wziąć udział w sympozjum EJA w Krakowie na temat antysemityzmu. Według organizacji spotkanie miało na celu omówienie „rozwiązań problemu astronomicznego wzrostu antysemityzmu w Europie”.
Musk przejął Twittera w październiku 2022 r. Obserwatorzy tacy jak Liga Przeciwko Zniesławieniom (ADL), która walczy z dyskryminacją i zniesławianiem Żydów, od tego czasu potępili znaczny wzrost liczby komunikatów zawierających nienawiść i dezinformację w serwisie X.
Nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau jest symbolem ludobójstwa sześciu milionów europejskich Żydów, którego dopuściły się nazistowskie Niemcy. W latach 1940-1945 w obozie zamordowano milion Żydów i 100 000 innych osób.
STRONA GŁÓWNA
„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.