Polska rozpoczyna budowę muru granicznego

Budowa muru granicznego w Polsce

Mur ma zapobiegać przedostawaniu się przesiedleńców z Białorusi do UE.


(zdjęcie: dpa)

Kuźnica Polska rozpoczęła budowę wysokiego muru wzdłuż zewnętrznej granicy UE z Białorusią. Dziennikarze mogli w czwartek skontrolować pracę na strzeżonym terenie.

Wzmacniając system graniczny, Polska reaguje na przekraczanie granic przez migrantów, którzy według UE zostali zwabieni do kraju przez prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę i doprowadzeni do granic z Polską, Litwą i Łotwą.

Polska odgrodziła już swoją granicę z Białorusią drutem kolczastym i zwiększyła liczbę strażników. Nowa metalowa ściana o wysokości 5,50 metra musi teraz rozciągać się na długości ponad 180 kilometrów. Budowa, która będzie kosztować ok. 1,6 mld zł (340 mln euro), ma zakończyć się w czerwcu.

Krytycy i ekolodzy twierdzą, że mur graniczny nie powstrzyma migrantów, ale spowoduje poważne szkody w jednym z ostatnich dziewiczych obszarów leśnych w Europie.

Najlepsze prace dnia

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
zostać powiadomiony e-mailem.

Natalia Gebert z Grupy Granica (Grupa Graniczna), która pomaga migrantom i osobom ubiegającym się o azyl w Polsce, powiedziała, że ​​jej organizacja była absolutnie pod ścianą. „To po prostu powstrzymuje niepełnosprawnych, słabych i chorych” – powiedziała. „To nie powstrzymuje zdesperowanych ludzi uciekających przed niebezpieczeństwem przed próbami przekroczenia granicy”. W pierwszych trzech tygodniach 2022 r. grupa przygraniczna otrzymała prośby o pomoc od blisko 350 osób, w tym 51 dzieci.

Nieprzerwany: Cierpienie uchodźców w lasach między Polską a Białorusią : W drodze do najzimniejszej granicy w Europie

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.