Polska zaproponuje misję pokojową na Ukrainie na szczycie NATO

Źródło obrazu: Fotolia

WARSZAWA (dpa-AFX) – Polska chce oficjalnie przedstawić swoją propozycję misji pokojowej na Ukrainie na przyszłotygodniowym szczycie NATO w Brukseli. O tym poinformował w piątek w Warszawie premier Mateusz Morawiecki. Szefowie państw i rządów NATO zbierają się w Brukseli 24 marca na specjalnym spotkaniu, aby omówić konsekwencje rosyjskiego ataku. Oczekuje się również prezydenta USA Joe Bidena.Zarabiaj więcej swoich pieniędzy!
Z wiodącym niemieckim biuletynem giełdowym boerse.de-Aktien-Ausblick. Zapytaj tutaj…

Polska rozmawiała o takiej misji z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie w środę po wizycie szefów rządów Polski, Czech i Słowenii. Ma działać na rzecz pokoju, nieść pomoc humanitarną i być chronionym przez siły zbrojne. Inicjatywa spotkała się z mieszanymi reakcjami wśród partnerów NATO.

Na spotkaniu ministrów obrony w Brukseli kraje takie jak Holandia dały jasno do zrozumienia, że ​​obecnie nie uważają takiej misji za wykonalną. Minister obrony federalnej Christine Lambrecht (SPD) podkreśliła, że ​​musimy zachować zimną krew i zadbać o to, by ta wojna nie przekształciła się w wojnę NATO. Inne kraje były otwarte./nat/DP/ngu

Źródło: dpa-AFX

Obowiązkowa publikacja dla akcjonariuszy:
„Przewodnik po twoim dziedzictwie”. Bezpłatny!

© 1994-2022 by boerse.de – Źródło cen i danych:
ARIVA.DE AG
– boerse.de nie ponosi odpowiedzialności

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *