Poranne wiadomości – Wiadomości z dnia 06 grudnia 2021 – Polityka

Najważniejsza rzecz dotycząca wirusa koronowego

Częstość występowania sięga 441,9. Instytut Roberta Kocha zgłasza 27 836 nowych infekcji koronowych. Stowarzyszenie Farmaceutów Nadrenii Północnej-Westfalii spodziewa się w nadchodzących tygodniach wąskich gardeł w szybkich testach koronowych. Minister spraw wewnętrznych Turyngii Maier jest zaniepokojony niedawnymi demonstracjami koronacyjnymi w Turyngii, ale także w Saksonii. Awieści z Niemiec

Czy dane liczbowe dotyczące częstości występowania w Bawarii są błędne? Narodowy Urząd Zdrowia zalicza wśród nieszczepionych osoby zarażone koronawirusem, dla których nie jest znany stan szczepień. Jest to jeden z powodów, dla których częstość występowania w tej grupie jest wysoka. Lider FDP Hagen mówi o skandalu. Przejdź do artykułu

Co dziś jest ważne

Polski rząd prowadzi kampanię przeciwko Niemcom. Im bardziej jest on poddawany wewnętrznym naciskom politycznym, tym gwałtowniej polski prawicowy rząd populistyczny atakuje Niemcy. Katalog: Nazistowskie porównania i roszczenia odszkodowawcze. Partia rządząca, PiS, nadal ignoruje fakty historyczne: w 1953 r. rząd polski oświadczył, że postanowił nie wypłacać Polsce reparacji. Zostało to następnie potwierdzone kilka razy. Ale PiS jest bardziej niż kiedykolwiek pod presją: gdyby były wybory, straciłoby władzę. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

Archidiecezja kolońska płaci więcej prawnikom niż ofiarom wykorzystywania seksualnego. W ciągu ostatnich trzech lat archidiecezja kolońska wydała około 2,8 miliona euro na rzeczoznawców, prawników ds. mediów i konsultantów ds. komunikacji. Z drugiej strony archidiecezja wypłaciła ofiarom wykorzystywania seksualnego zaledwie 1,5 mln euro – tyle jest od 2010 roku.

Francja: Były minister Pécresse zgłasza się na prezydenta. Partia Chiraca i Sarkozy’ego po raz pierwszy nominowała na kandydata na prezydenta kobietę: Valérie Pécresse. Musi przeprowadzić torysów przez brutalną kampanię wyborczą i jest postrzegana jako najgroźniejsza rywalka urzędującego prezydenta Macrona. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

Czy Instagram szkodzi nastolatkom? Tylko jedna osoba może odpowiedzieć na to pytanie: sam Instagram.W przypadku wyszukiwania platforma jest czarną skrzynką. Dlatego ponad 200 naukowców zaapelowało do Marka Zuckerberga w liście otwartym i zażądało przejrzystości. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

Również ważne:

najlepsze rzeczy

Tamiza już nie śmierdzi. W 1957 roku brytyjska rzeka została oficjalnie uznana za biologicznie martwą. Dziś znów żyją tam koniki morskie, foki, a nawet rekiny. Przejdź do artykułu

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *