Potężny wiatr przeszył Polskę, zabijając cztery osoby

Strażacy interweniowali do godziny 15.00. 30 minut. Według czasu litewskiego 3,2 tys. wzywa.

Wszystkie cztery osoby zginęły na Dolnym Śląsku.

Jedna osoba zginęła, gdy minibus przewrócił się na drodze, a murarz zginął, gdy zawaliła się niedokończona ściana.

W mieście Wrocław na samochód spadło drzewo.

– W incydencie zginęły dwie osoby – powiedział PAP rzecznik straży pożarnej Karol Kierzkowski.

Państwowa Służba Meteorologiczna ostrzega przed niebezpieczeństwem silnych wiatrów w niemal wszystkich regionach Polski.

Burza, która nawiedziła Europę Zachodnią, przyniosła silne wiatry

Przy silnych wiatrach szalejących na północy Francji, Holandii i Belgii, w czwartek ćwierć miliona gospodarstw domowych we Francji nie miało prądu, ani pociągu łączącego Normandię z regionem Paryża.

Lokalne media poinformowały, że cztery osoby zostały ranne w holenderskim mieście Barendrecht na południowych obrzeżach Rotterdamu przez hałaśliwe dachówki i drzewa podczas pierwszych podmuchów wiatru.

Według zdjęć zamieszczonych w Internecie burza, która uderzyła w atlantyckie wybrzeże Bretanii w środowe popołudnie, przesunęła się w nocy na wschód, kręcąc drzewami i rozrywając dachy. Francuska Narodowa Służba Meteorologiczna potwierdziła w czwartek ostrzeżenie przed burzą na północnym wschodzie kraju w pobliżu granicy z Niemcami, Belgią i Luksemburgiem.

Według meteorologów wiatry w normandzkim mieście Fecano osiągały prędkość 175 km/h.

Przemieszczone drzewa zawaliły się na liniach energetycznych, pozostawiając 250 000 ludzi bez prądu. obudowa, określa Enedis.

Według krajowego operatora kolejowego SNCF, ruch kolejowy został zakłócony w Normandii i regionie Szampania-Ardeny, a także na niektórych liniach podmiejskich w regionie Paryża.

Pociąg został również zakłócony w Holandii w czwartek rano z powodu zablokowania linii przez przesunięte drzewa.

Strażacy w belgijskim mieście Westeruck, niedaleko granicy z Holandią, napisali na Twitterze, że w ciągu nocy otrzymali dziesiątki telefonów, aby poradzić sobie ze skutkami burzy.

Niemiecka państwowa służba meteorologiczna ostrzegła o 105 km na godzinę. podmuchy wiatru na północy i północnym wschodzie kraju w czwartek i do 120 km/h. szybkie wiatry w regionach górskich. Jednak do tej pory nie zgłoszono żadnych poważnych obrażeń.

W Delmenhorst, w północno-zachodnich Niemczech, mężczyzna został poważnie ranny przez zwaloną gałąź w środę wieczorem. W czwartek wieczorem pociąg towarowy zderzył się z upadłą gałęzią na przedmieściach Bonn w Bad Godesberg.

Na wszelki wypadek zamknięto na ten dzień dwa berlińskie ogrody zoologiczne, a zwierzęta przeniesiono na teren.

Zabronione jest publikowanie, cytowanie lub w inny sposób powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i Internecie bez pisemnej zgody UAB BNS.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.