prawa kobiet i nie tylko! Nasza dobra wiadomość tygodnia

Tematy, na które natrafiamy tydzień po tygodniu, nie zawsze kończą się bezpośrednio we własnym artykule. Ale nie chcemy też ukrywać przed wami tych wydarzeń, historii i wydarzeń. Dlatego w niedzielę zrelacjonujemy tutaj krótko i zwięźle 5 tematów, które zajmowały nas jako redaktora.

Kliknij jeden z nagłówków, aby przejść bezpośrednio do odpowiedniego artykułu:

Trochę wolności: to stowarzyszenie uczy uchodźczynie jeździć na rowerze

autor: Desiree Schneider

Rower przyczynił się bardziej do emancypacji kobiet z wyższych warstw społeczeństwa niż wszystkie wysiłki ruchu feministycznego razem wzięte.Rosa Mayreder

Ten cytat pochodzi od austriackiej pisarki i działaczki na rzecz praw kobiet Rosy Mayreder (1858-1938), która w latach 80. XIX wieku była świadkiem wzrostu popularności roweru wśród wyższych klas Wiednia. Była to jedna z nielicznych możliwości ucieczki kobiet od społecznych ograniczeń – przynajmniej dla tych, którzy: .

Jazda na rowerze dawała kobietom pewną miarę wolności i dlatego była równie krytykowana. Lekarze obawiali się, że kobiety będą używać roweru do masturbacji, bezpłodności lub zarażenia się chorobami. Uważano to za obsceniczne i niemoralne.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *