Prawicowe populistyczne Włochy w Polsce: Burmistrz oczernia Salviniego jako przyjaciela Putina

Prawicowe populistyczne Włochy w Polsce
Burmistrz zniesławia Salviniego jako przyjaciela Putina

„Bez szacunku dla was” – zawołał burmistrz Przemyśla do byłego ministra spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salviniego podczas wizyty na granicy polsko-ukraińskiej. Lider skrajnie prawicowej partii Lega w przeszłości wielokrotnie wspierał Putina.

Włoski prawicowy populista i były minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini został w przeszłości znieważony podczas wizyty na granicy polsko-ukraińskiej z powodu jego otwartego podziwu dla rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. „Bez szacunku dla ciebie” – powiedział mu podczas konferencji prasowej burmistrz Przemyśla Wojciech Bakun.

„Chcielibyśmy towarzyszyć wam do granicy i do ośrodka dla uchodźców, żeby zobaczyć, co kombinuje wasz przyjaciel Putin” – powiedział Bakun. „Co osoba, którą nazywasz swoim przyjacielem, zrobiła tym ludziom, z których 50 000 przekracza granicę każdego dnia”.

„Idź do domu!”

Salvini, lider skrajnie prawicowej partii Lega, w ostatnich latach wielokrotnie wyrażał swoje poparcie i podziw dla szefa Kremla. Wielokrotnie zamieszczał na nim zdjęcia, na których miał na sobie koszulkę Putina. Bukan taką koszulkę zaprezentował na konferencji prasowej w Przemyślu.

Salvini próbował przerwać Bukanowi w przemówieniu i zwrócił uwagę, że przybył on na granicę, aby wspierać ukraińskich uchodźców. Ktoś z tłumu krzyknął: „Teraz masz szansę skazać Putina”. Inny krzyknął: „Klaun, Kasper!” ” po włosku. i „Idź do domu!”

Jako włoski minister spraw wewnętrznych Salvini prowadził politykę antyuchodźczą. Ponieważ w kilku przypadkach uniemożliwił on cumowanie statków przez prywatnych ratowników morskich w portach włoskich, toczą się przeciwko niemu działania prawne. Po ponownym wyborze Sergio Mattarelli na głowę państwa włoskiego w obozie centroprawicowym wybuchła spór o przyszłość sojuszu. Tymczasem Salvini zawiązał nowy sojusz oparty na modelu Partii Republikańskiej w Stanach Zjednoczonych.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.