Premier: Polska zniesie wiele ograniczeń dotyczących koronawirusa od marca

„Po konsultacjach z lekarzami i obserwacji tego, co dzieje się w innych krajach, możemy znacząco zmienić naszą politykę restrykcyjną. „Możemy znieść restrykcje, które były z nami od kilku miesięcy” – powiedział dziennikarzom Morawieckis w środę.

Podczas gdy maski będą nadal obowiązkowe w przestrzeni publicznej, w tym w sklepach i transporcie publicznym, zniesione zostaną ograniczenia dotyczące liczby odwiedzających sklepy, restauracje i instytucje kulturalne. Kluby nocne i dyskoteki będą mogły być otwarte, a instytucje publiczne nie będą już musiały pracować zdalnie.

„Coraz więcej krajów znosi ograniczenia, jednocześnie zachęcając ludzi do szczepień. Dziś znosimy wiele ograniczeń, ale najważniejsze pozostawiamy na miejscu” – powiedział Morawieckis.

W Polsce w środę wykryto 20 456 nowych przypadków koronawirusa i 360 innych zgonów związanych z infekcją.

Według Ministerstwa Zdrowia od początku pandemii ofiarami wirusa padło łącznie ponad 110 000 osób. ludzie. Prawie 66% było w pełni zaszczepionych. dorosłej populacji i ma jeden z najniższych wskaźników szczepień w Unii Europejskiej (UE).

Żadna część tej publikacji nie może być powielana bez pisemnej zgody firmy ELTA.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.