Premier serdecznie gratuluje Polsce z okazji Święta Niepodległości

W imieniu rządu i narodu litewskiego premier Ingrida Šimonytė szczerze gratuluje Polsce Święta Niepodległości i życzy jej powodzenia, harmonii i pomyślności.

„2021 to rok szczególny w historii naszych krajów – w tym roku Litwa i Polska wspólnie świętują 3 maja 230. rocznicę Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów i przysięgi wzajemnej. Szczególnie cieszę się, że gościliśmy to wspólne święto. Litwa bardzo docenia bliskie partnerstwo i współpracę między naszymi krajami, która trwa od ponad wieku. Z zadowoleniem przyjmujemy intensywną współpracę polityczną, gospodarczą i kulturalną między naszymi rządami i jesteśmy gotowi ją dalej rozwijać. Skutecznie realizowana siła strategiczna, projekty gazowe i transportowe jeszcze bardziej jednoczą nasze narody i cały region. Cel zwiększenia bezpieczeństwa regionu i połączeń międzysystemowych, stworzenia zjednoczonej Unii Europejskiej oraz inwestowania we wzmocnienie połączenia transatlantyckiego jest wspólnym zadaniem Litwy i Polski. „Jestem przekonany, że budując na wsparcie i zrozumienie ze strony wszystkich oraz kontynuacja ścisłego dialogu we wszystkich problematycznych kwestiach pozwoli nam zrealizować wizję bezpiecznej, dostatniej i przyszłościowej społeczności” – powiedział premier.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *