Prezydenci Polski i krajów bałtyckich odwiedzają Ukrainę, aby okazać wsparcie

Prezydenci czterech krajów pomaszerowali w środę do Kijowa, by wesprzeć Ukrainę na progu Rosji, po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin zobowiązał się do dalszego jej wspierania. Kryzys krwotoczny przez siedem tygodni Aż do „całkowitego ukończenia”

Prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii spotkają się z ukraińskim przywódcą Wołodymyrem Zełenskim, a wszystkie państwa NATO obawiają się, że Ukraina może w przyszłości stanąć w obliczu rosyjskiego ataku, jeśli upadnie.

Według Rosji ponad 1000 ukraińskich żołnierzy poddało się w obleganym porcie Mariupol w jednej z najważniejszych bitew wojny. Informacje te nie mogły zostać zweryfikowane i nie jest jasne, jak ważne byłyby, gdyby były prawdziwe.

Według zachodnich urzędników 24 lutego Rosja dokonała inwazji, by zająć Kijów, obalić rząd i nawiązać przyjaźń z Moskwą. Do Od siedmiu tygodniPostęp na Ziemi utknął w martwym punkcie, siły rosyjskie straciły tysiące bojowników, a wojna zmusiła miliony Ukraińców do ucieczki, wstrząsając światową gospodarką, zagrażając światowym dostawom żywności i zaburzając równowagę Europy po zimnej wojnie.

Prezydent USA Joe Biden we wtorek Działania Rosji na Ukrainie to ludobójstwo Po raz pierwszy powiedział: „Putin próbuje rozwiać przekonanie, że jest Ukraińcem”.

Zełenski pochwalił przemówienie Bidena, mówiąc, że „trzeba nazywać rzeczy po imieniu, aby walczyć ze złem”.

„Jesteśmy wdzięczni za dotychczasową amerykańską pomoc i pilnie potrzebujemy więcej ciężkiej broni, aby zapobiec okrucieństwu Rosji” – dodał na Twitterze.

Przywódcy odwiedzający Ukrainę w środę powiedzieli, że mają „silne przesłanie wsparcia politycznego i pomocy wojskowej”, powiedział prezydent Litwy Kidana Nouseda.

Nauseda, prezydent Estonii Alar Garris, polski Andrzej Duda i łotewski Egils Levits mają również omówić śledztwa w sprawie rzekomych zbrodni wojennych w Rosji. Zabójstwa cywilów.

Putin zaprzeczył okrucieństwom popełnionym przez jego wojska i powiedział we wtorek, że „nie ma innej drogi” dla Rosji i że atak miał na celu ochronę ludności cywilnej we wschodnim Izraelu na Ukrainie oraz „zapewnienie Rosji własnego bezpieczeństwa”. „Będzie trwał, dopóki nie zostanie w pełni ukończony i zadania zostaną wykonane” – obiecał.

Podkreślił, że rosyjska kampania przebiega zgodnie z planem, pomimo poważnych niepowodzeń i ciężkich strat.

Zamknięty wewnątrz Pędzą do stolicy, wojska rosyjskie przygotowują się teraz do wielkiej ofensywy we wschodnim regionie Donbasu, gdzie od 2014 roku walczą rosyjscy i sojuszniczy separatyści oraz siły ukraińskie, a Rosja uznała separatystyczne żądania niepodległościowe. Stratedzy wojskowi twierdzą, że Moskwa wierzy, że lokalne wsparcie, logistyka i terytorium w regionie przyniosą korzyści jej większej i lepiej uzbrojonej armii, co ostatecznie pozwoli Rosji skorzystać.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w środę, że „niezdolność do koordynowania i koordynowania operacji wojskowych do tej pory utrudniała inwazję na Rosję”. Zachodni urzędnicy twierdzą, że Rosja niedawno wyznaczyła Aleksandra Dwornikowa, nowego najwyższego generała armii, aby próbował przebić się do jej kampanii.

Ważną częścią tej kampanii był Mariupol w Donbasie, który był oblegany i atakowany przez Rosjan niemal od początku wojny. Wydawało się, że kieszenie miasta nadal należały do ​​Ukraińców, ale nie było jasne, ilu żołnierzy jeszcze go broniło.

Rzecznik prasowy generała dywizji rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Igor Konashenkov powiedział, że do miasta trafiło 1026 żołnierzy z 36. Korpusu Piechoty Morskiej Ukrainy. Nie jest jasne, kiedy miało miejsce rzekome przekazanie.

Ukraiński doradca prezydenta Ołeksij Arestowicz nie skomentował zarzutów, ale powiedział w poście na Twitterze, że elementy tego samego pułku mogły dołączyć do innych ukraińskich sił w mieście z powodu „niebezpiecznego manewru”. .

Konsultant Zełenskiego, Mychaił Podoliak, powiedział na portalu społecznościowym Twitter, że obrońcom miasta kończą się zapasy, ale „walczą pod bombą o każdy metr miasta”. Oni (Rosja) płacą wysoką cenę. »

Siły ukraińskie w Mariupolu oskarżyły drona o zatrucie miasta. Twierdzenie Brygady Azowskiej, obecnie skrajnie prawicowej grupy w armii ukraińskiej, nie zostało niezależnie potwierdzone. Pułk powiedział, że nie było poważnych obrażeń.

Ukraińska wiceminister obrony Hannah Malier powiedziała we wtorek, że urzędnicy prowadzą śledztwo i że w Mariupolu mogą być używane fosforowe materiały wybuchowe, które mogą spowodować straszne oparzenia, ale nie są klasyfikowane jako broń chemiczna.

Mark-Michael Bloom, były szef laboratorium Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej w Holandii, powiedział, że celowe wystrzelenie amunicji fosforowej do zamkniętej przestrzeni stanowiłoby naruszenie Konwencji o zakazie broni chemicznej.

Zachodni urzędnicy ostrzegają, że użycie przez Rosję broni chemicznej może być poważną eskalacją i tak już wyniszczającej wojny. Kiedy eksperci próbowali dowiedzieć się, jak wyglądałby materiał, „świat musi zareagować teraz”, powiedział Zełenski.

Wysoki rangą funkcjonariusz obrony USA w Waszyngtonie powiedział, że administracja Bidena planuje w nadchodzących dniach kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. Całkowita kwota może osiągnąć 750 milionów. Urzędnik przemawiał anonimowo, aby omówić plany, które nie zostały jeszcze upublicznione.

Biden użył terminu „ludobójstwo”, aby opisać działania Rosji podczas swojej wizyty w Iowa. Powiedział, że prokuratorzy będą musieli zdecydować, czy zachowanie Rosji spełnia międzynarodowe standardy ludobójstwa, ale „naprawdę wydaje mi się”.

Po dokonaniu oceny on i jego administracja nie ogłosili dalszych konsekwencji dla Rosji ani pomocy dla Ukrainy.

Na Ukrainie toczy się już śledztwo w sprawie powiązanych zbrodni wojennych Okrucieństwa, które miały miejsce później Wycofanie się Moskwy z miast i wsi wokół Kijowa.

Zełenski powiedział, że dowody „nieludzkiej przemocy” wobec kobiet i dzieci, w tym gwałtu, wciąż pojawiają się w Pucca i innych przedmieściach Kijowa.

Na okupowanych przez wojska rosyjskie przedmieściach Kijowa zginęło ponad 720 osób, a ponad 200 zniknęło – poinformowało w środę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

W samej Pucca znaleziono 403 ciała, a burmistrz Anatolij Fedoruk powiedział, że liczba ta może wzrosnąć, gdy kopalnie zostaną oczyszczone.

Mieszkańcy wioski w regionie Czernihowa powiedzieli, że ponad 300 osób zostało uwięzionych w piwnicy szkoły przez prawie miesiąc przez okupowanych rosyjskich żołnierzy i pozwolono im tylko chodzić do toalety lub gotować nad otwartym ogniem.

Valentina Saroyan powiedziała Associated Press, że widziała co najmniej pięciu zabitych w mieście Jahidne, 140 kilometrów (86 mil) na północ od Kijowa. W jednym pokoju mieszkańcy spisywali nazwiska zabitych podczas rewizji – na liście było 18 osób.

Prokuratura generalna Ukrainy poinformowała we wtorek, że monitoruje wydarzenia w dzielnicy Browary, na północny wschód od stolicy. Wynika z niej, że w piwnicy wsi Szewczenko, za którą odpowiedzialne są siły rosyjskie, znaleziono ciała sześciu cywilów z ranami postrzałowymi.

Prokuratorzy badają również zarzuty, że cztery osoby, w tym 13-letni chłopiec, zostały zabite po tym, jak siły rosyjskie zestrzeliły kolumnę cywilów próbujących dostać się do samochodu ze wsi Beremoh w prowincji Browary. W innym ataku w pobliżu Pucca prokuratorzy powiedzieli, że pięć osób, w tym dwoje dzieci, zginęło, gdy samochód stanął w płomieniach.

Tymczasem wicepremier Ukrainy Irina Vareshukuk powiedziała w środę, że korytarze humanitarne, którymi ewakuowano ludzi z miast zaatakowanych przez Rosję, nie będą działać z powodu braku bezpieczeństwa.

Włączasz powiadomienia MPR. Dla naszych reporterów w całym kraju istnieją osobiste poświęcenia, przejrzystość historii, które nas łączą i rozmowy, które zapewniają wgląd. Upewnij się, że MPR jest jednoczącym źródłem elektronów.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.