Prezydent USA Biden weźmie udział w szczytach UE-NATO

Zdjęcie: Lucia Zubruts

Prezydent Stanów Zjednoczonych, korzystając z przyszłotygodniowej podróży, potwierdzi silne zaangażowanie Waszyngtonu wobec aliantów i weźmie udział w spotkaniu przywódców Unii Europejskiej, ogłosił we wtorek Biały Dom.

Na szczycie w Brukseli 24 marca Joe Biden potwierdzi nasze zaangażowanie na rzecz sojuszników z NATO, powiedziała dziennikarzom sekretarz prasowy Jen Psaki.

Pan Biden weźmie również udział w szczycie Unii Europejskiej w Brukseli, aby omówić wysiłki Rosji na Ukrainie, aby narzucić Rosji ceny ekonomiczne, zapewnić pomoc humanitarną przedsiębiorstwom dotkniętym przemocą i rozwiązać inne problemy, powiedział PSAKI.

Spotkanie przywódcy USA z 27 szefami państw i rządów europejskich zaplanowane na 24 marca podkreśliło wczorajszą skoordynowaną reakcję Moskwy.

Psaki powiedział, że przywódcy będą rozmawiać o wysiłkach na Ukrainie i wczorajszych wysiłkach, by narzucić Rosji ceny ekonomiczne, zapewnić pomoc humanitarną ofiarom przemocy i zająć się innymi wyzwaniami.

Według Charlesa Michela, przewodniczącego Rady Europejskiej na Twitterze, w tych trudnych czasach działania transatlantyckie są ważniejsze niż kiedykolwiek.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział z kolei, że 30 przywódców Sojuszu spotka się w przyszłym tygodniu, aby omówić rosyjską armię na Ukrainie.

Według niego, podczas serii spotkań pod przewodnictwem Bidena omówione zostaną konsekwencje rosyjskiej inwazji na Ukrainę, nasze silne poparcie dla Ukrainy oraz dalsze odstraszanie i obrona NATO. [priemoni] wzmocnić w odpowiedzi na nowe realia bezpieczeństwa.

Wyjazd prezydenta USA następuje po tym, jak w zeszłym tygodniu jego wiceprezydent Kamala Harris odwiedził wschodnie skrzydło NATO. Omówiła narastający kryzys uchodźczy z polskimi i rumuńskimi przywódcami, który spowodował rosyjską inwazję, oraz podkreśliła poparcie administracji Bidena dla sojuszników z NATO.

W swoim wtorkowym oświadczeniu Stoltenberg powiedział, że w tym kluczowym czasie Ameryka Północna i Europa muszą nadal stać razem w NATO.

Sojusz buduje swoje oddziały i techniki wschodniego skrzydła, aby powstrzymać Rosję przed inwazją na któregokolwiek z jej członków. NATO odmawia rozmieszczenia swoich wojsk na Ukrainie, ponieważ obawia się, że taka decyzja może sprowokować szerszą wojnę w Europie.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.