Problemy z siecią Roßbach obecnie 20 września 2022: Zakłócenia prądu w sieci energetycznej

W Roßbach w środę rano wysiadł prąd w rejonie kodu pocztowego 53547. Wszystkie doniesienia o awarii zasilania w Roßbach od 17.08.22 można znaleźć tutaj, na news.de

Awarie i konserwacja w Roßbach na bieżąco

Średnio dostępność niemieckiej sieci energetycznej jest bardzo wysoka, w tym w Roßbach w Nadrenii-Palatynacie. Jednak od czasu do czasu mogą wystąpić przerwy w zasilaniu. W wielu przypadkach są to zaburzenia niskiego napięcia, które dotyczą tylko jednego lub kilku gospodarstw domowych. Jak donosi portal Störsauskunft.de, obecnie w Roßbach występują zakłócenia. Odpowiedni dostawca energii elektrycznej Syna GmbH został poinformowany. Wszystkie szczegółowe informacje o możliwych i istniejących problemach z siecią można znaleźć tutaj w naszym przeglądzie.

Następujące utrudnienia są obecnie dostępne 20 września 2022 r. w Roßbach

Operator sieci elektrycznej Syna GmbH zarejestrowany w regionie Landesstraße L256, Scheuerchen do Roßbach w okręgu „Rengsdorf-Waldbreitbach” (kod pocztowy 53547, okręg Nowy) zakłócenie. Jak dotąd żaden z mieszkańców nie zgłosił wprost braków. Problem istniałby od 17.08.2022 o 09:05, technicy są na wezwanie. Nie wiadomo jeszcze, kiedy spodziewane jest rozwiązanie problemu. Niestety operator sieci nie podał dalszych szczegółów dotyczących awarii.

(godz. 20.09.2022, 00:43)

Zgłoś przerwę w dostawie prądu w Roßbach: z kim się kontaktujesz w przypadku przerwy w dostawie prądu?

Po pierwsze: przerwa w dostawie prądu nie jest sytuacją awaryjną. Wybieraj tylko numery alarmowe policji lub straży pożarnej w nagłych wypadkach. Zamiast tego najpierw spróbuj dowiedzieć się, czy problem występuje tylko w twoim mieszkaniu, na przykład dlatego, że przepalił się bezpiecznik w skrzynce bezpieczników. Jeśli nie, przejdź do strony zgłaszania incydentów swojej firmy energetycznej i tam zgłoś swój incydent.

Tutaj możesz uzyskać dostęp do raportu o błędach odpowiedzialnego operatora sieci Syna.

Czy jesteś dobrze przygotowany do zaciemnienia?

Mimo że niemiecka sieć energetyczna działa bardzo niezawodnie, nikt z nas nie ma problemów z siecią ani nawet Awaria elektryczna odporny. Solidna gotowość na wypadek sytuacji kryzysowych ma zatem sens i nie wymaga dużego wysiłku. Co zatem można zrobić, aby jak najlepiej zarządzać takimi incydentami?

Jeśli naprawdę nie masz dostępu do sieci elektrycznej przez dłuższy czas, warto jak najmniej korzystać z urządzeń zasilanych bateryjnie, takich jak telefony komórkowe czy sprzęt AGD. Po odcięciu prądu zwykle nie ma już oświetlenia. Upewnij się, że wszystkie inne źródła światła (latarka, świece itp.) znajdują się w szufladzie. Dobrym pomysłem jest również dodatkowy zasilacz bezprzerwowy (UPS), na przykład jako wariant z gniazdami Schuko, aby zapobiec utracie danych. Dotyczy to małych urządzeń z powerbankiem. Nie tylko jako domowy kamper, dobrym pomysłem jest również posiadanie w domu małej kuchenki gazowej i, jeśli to możliwe, zapas pożywnego, łatwego do przetworzenia jedzenia. Szczególnie w obszarach z elektrycznością wskazane jest, aby zawsze mieć pod ręką wystarczającą ilość wody butelkowanej. Również, a zwłaszcza, jeśli sam jesteś uzależniony od zaopatrzenia w sprzęt medyczny, zdecydowanie zaleca się przemyślenie sytuacji awaryjnej.

Zakłócenia i przerwy w dostawie prądu w Europie

Niemcy to jeden z krajów o najbezpieczniejszym zasilaniu na świecie. Poniżej znajduje się zestawienie rocznych przerw w dostawie prądu w wybranych krajach.

 • Niemcy: ok. 18 minut
 • Szwajcaria: około 18 minut
 • Luksemburg: około 18 minut
 • Holandia: ok. 23 minut
 • Dania: około 30 minut
 • Francja: około 51 minut
 • Finlandia: ok. 1,5 godziny
 • Hiszpania: około 2 godzin
 • Włochy: około 3 godzin
 • Polska: około 4 godzin
 • Malta: około 9 godzin
 • Słowenia: około 15 godzin

Co jeszcze jest ciekawe: Blackout: co się stanie, jeśli w Niemczech nie będzie prądu?

śledzić news.de już w Facebook oraz youtube? Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości, najnowsze filmy, wspaniałe konkursy i bezpośrednią linię do zespołu redakcyjnego.

+++ Uwaga redakcyjna: Ten tekst powstał na podstawie aktualnych danych przy pomocy AI. Wszelkie uwagi lub pytania prosimy kierować na adres zettel@news.de. +++

roj/news.de

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.