Programy antywirusowe: dlatego BSI ostrzega przed Kaspersky [Update: Gegenseite äußert sich]

Artykuł oryginalny z 15.03.2022: Oprogramowanie antywirusowe firmy Kaspersky nie powinno być dłużej używane i, jeśli to możliwe, szukać alternatywy. Tak przynajmniej radzi Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji, w skrócie BSI, zgodnie z art. 7 ustawy o BSI. w dzisiejszym oświadczeniu. Tłem tego wszystkiego jest konflikt zbrojny między Rosją a Ukrainą, ponieważ BSI widzi duże ryzyko w niebezpieczeństwie rosyjskiego ataku komputerowego.

Dlaczego według BSI powinieneś szukać alternatyw dla Kaspersky?

Dla bezpiecznego korzystania z oprogramowania antywirusowego decydujące znaczenie ma zaufanie do niezawodności i samoobrony producenta oraz do jego rzeczywistej zdolności do działania. Według BSI, w przypadku wątpliwości co do tych atrybutów, oprogramowanie antywirusowe stanowi poważne zagrożenie dla infrastruktury IT.

W przypadku Kaspersky to ryzyko ataku komputerowego występuje, ponieważ „ten Działania podejmowane przez siły wojskowe i/lub wywiadowcze w Rosji oraz groźby ze strony strony rosyjskiej podczas obecnego konfliktu zbrojnego przeciwko iten NATO a Republiką Federalną Niemiec” wspomniał o tym. Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji kontynuuje:

„Rosyjski producent komputerów może sam przeprowadzać ofensywne operacje, być zmuszany do atakowania docelowych systemów wbrew swojej woli, a nawet być szpiegowany jako ofiara nieświadomej cyberoperacji lub być wykorzystywany jako narzędzie do ataków na własnych klientów”.

Takie operacje powinny dotyczyć wszystkich użytkowników oprogramowania antywirusowego. Szczególnie zagrożone są firmy i organy mające szczególne interesy w zakresie bezpieczeństwa oraz operatorzy infrastruktury krytycznej. Dlatego BSI zaleca zmianę struktury zabezpieczeń komputera, aby nie być narażonym na ataki z Internetu. Ostatecznie Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji zaleca indywidualną ocenę i ważenie obecnej sytuacji.

Przeczytaj także: Oprogramowanie antywirusowe: większość Niemców wydaje pieniądze na program antywirusowy

Wiadomość została również opublikowana przez BSI na Twitterze. Tutaj opinie komentatorów dotyczące ostrzeżenia Urzędu Federalnego są podzielone. Niektórzy użytkownicy mogą zrozumieć ten ruch i i tak nie byli zachwyceni oprogramowaniem antywirusowym, podczas gdy inni położyliby ręce na Kaspersky. Inny użytkownik też się zastanawia, jakie ostrzeżenie § 7 Ustawa BSI faktycznie istnieją z oprogramowaniem antywirusowym firmy Kaspersky.

Tych: BSI, Świergot


Kaspersky podejrzewa, że ​​za ostrzeżeniem BSI stoją przyczyny polityczne

Aktualizacja z 15.03.2022: Kaspersky nie potrzebował dużo czasu na skomentowanie ostrzeżenia wydanego przez BSI. W tym mówi w następujący sposób:

„Uważamy, że ta decyzja nie jest oparta na technicznej ocenie produktów firmy Kaspersky – o którą nieustannie prowadziliśmy kampanię w BSI i w całej Europie – ale że została podjęta z powodów politycznych. Będziemy naszymi partnerami i nadal będziemy przekonywać klientów do jakość i integralność naszych produktów i współpracujemy z BSI w celu wyjaśnienia decyzji i rozwiania obaw BSI i innych organów regulacyjnych”.

Przeczytaj także: Kup NAS: obudowy Synology są teraz tańsze na Amazon

Ponadto w komunikacie firmy Kaspersky wspomniano, że przejrzystość i ciągłe wdrażanie określonych środków służących integralności i wiarygodności klientów ma ogromne znaczenie. Wskazuje również, że Kaspersky jest prywatną globalną firmą zajmującą się cyberbezpieczeństwem i jako taka nie ma powiązań z rządami Rosji ani innymi rządami. Firma opowiada się za pokojowym dialogiem jako jedynym możliwym sposobem rozwiązywania konfliktów, ponieważ wojna nie jest dla nikogo dobra.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *