Prośba o transfer z FIFA: Ukraina na razie nie chce grać w eliminacjach do Mistrzostw Świata

Przeniesienie do FIFA
Ukraina nie chce jeszcze grać w eliminacjach do Mistrzostw Świata

Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej zmierzy się z play-offami w drodze na mistrzostwa świata w Katarze. Ale wybuch wojny w domu sprawia, że ​​gry stają się drobnostką. Stowarzyszenie woli zacząć później. FIFA poszukuje teraz odpowiedniego rozwiązania.

Ukraina chce przełożyć eliminacje do mistrzostw świata ze Szkocją pod koniec marca z powodu rosyjskiej inwazji. Jak ogłosił światowy związek FIFA w odpowiedzi na prośbę dpa, ukraiński związek złożył odpowiedni wniosek. FIFA jest w stałym kontakcie z Europejską Unią Piłki Nożnej i Szkockim Związkiem, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Ukraina zmierzy się ze Szkocją w Glasgow 24 marca. Zwycięzca spotyka się następnie z Austrią lub Walią, aby jeszcze w tym roku spróbować zdobyć miejsce w Pucharze Świata w Katarze. Liga piłkarska na Ukrainie została zawieszona po tym, jak tydzień temu Rosja najechała ten kraj.

W środę kapitan Ukrainy Andrij Jarmołenko wezwał swoich rosyjskich kolegów do zajęcia stanowiska przeciwko wojnie: „Mam pytanie do rosyjskich międzynarodowców: chłopaki, dlaczego siedzicie tam jak idioci i nic nie mówicie? W moim kraju zabijają ludzi , kobiety, matki, nasze dzieci, ale nic nie mówisz, nie komentujesz.

„Czas działać”

Rosja została wykluczona ze wszystkich rozgrywek z powodu inwazji wojskowej i dlatego nie weźmie udziału w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Gospodarze Mistrzostw Świata 2018 również powinni byli zagrać z Polską 24 marca. Jednak potencjalni przeciwnicy Rosjan w drodze do Kataru już przed wykluczeniem z mundialu ustawili się jasnymi słowami: „Dość słów, czas działać” – zadeklarował prezes polskiego związku Cezary Kulesza. „Z powodu agresji Rosji na Ukrainę Polska nie planuje grać przeciwko rosyjskiej drużynie. To jedyna słuszna decyzja”.

Szwecja i Czechy również ogłosiły bojkot ewentualnego meczu z Rosjanami. Początkowo FIFA opowiadała się za rozgrywaniem meczów, w których Rosja miałaby przewagę u siebie na neutralnym terenie. Inne stowarzyszenia również odrzuciły tę opcję.

UEFA i FIFA zareagowały w poniedziałek: „Po pierwszych decyzjach Rady FIFA i Komitetu Wykonawczego UEFA, które przewidywały dodatkowe środki, FIFA i UEFA wspólnie zdecydowały dziś, że wszystkie rosyjskie drużyny mają zakaz udziału w rozgrywkach FIFA i UEFA zostaną wykluczone . Dotyczy to zarówno reprezentacji narodowych, jak i drużyn klubowych” – poinformowały w oświadczeniu FIFA i UEFA, wyrażając pełną solidarność piłki nożnej z „poszkodowanymi mieszkańcami Ukrainy”. Związki unikały słowa „wojna” w krótkim oświadczeniu.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.