„Proszę nie sponsorować rosyjskiej machiny wojennej”: Zełenskij wzywa Niemców do bojkotu rosyjskiego gazu – Polityka

Organy bezpieczeństwa biorą na cel 27 prawicowych ekstremistów z frontalnymi intencjami

Według Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, organy bezpieczeństwa posiadają informacje o wyjeździe na Ukrainę 27 prawicowych ekstremistów. Rzecznik ministerstwa potwierdził, że ta grupa posiadała informacje na temat podróży lub zamiarów podróży. Mówiła już o tym „Süddeutsche Zeitung”. Dwunastu już wróciło z Ukrainy.

Ponadto władze były świadome istnienia szeregu „niższych liczebnie” prawicowych ekstremistów, w przypadku których istniały oznaki świadomego udziału w działaniach wojennych., powiedział rzecznik. Niektóre z planowanych lub realizowanych wyjazdów nie mają na celu udziału w walce „ale raczej dla tzw. 'raportów z miejsca’ lub 'pomocy na miejscu’”. Jak dotąd policja federalna powstrzymywała ekstremistów przed opuszczeniem kraju jednocyfrowo.

„Władze bezpieczeństwa są bardzo zainteresowane zapobieganiem opuszczaniu kraju przez ekstremistów” – powiedział rzecznik. Jeśli ekstremistyczni obywatele niemieccy zamierzają podróżować w celu ewentualnego udziału w ćwiczeniach lub operacjach bojowych, Policja Federalna sprawdza, czy można ich postawić na obserwację – w celu zakazania wyjazdu. (dpa)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.