Przemówienie Putina do narodu: „lekcje historii” i pogarda dla państwa ukraińskiego

Prezydent Rosji Władimir Putin. Fot. Aleksiej Nikolski (AFP / Scanpix)

Prezydent Rosji Władimir Putin rozgniewał historię narodu i podważył państwowość Ukrainy.

W swoim bezpośrednim przemówieniu do narodu prezydent Rosji po raz pierwszy poświęcił, jego zdaniem, wiele czasu na fakty historyczne. Powiedział, że Ukraina została stworzona przez Rosję jako państwo.

W szczególności bolwicka, komunistyczna Rosja. proces ten rozpoczął się prawie raz po rewolucji 1917 r. I odbył się w najbardziej prymitywny sposób, oddzielając część własnego historycznego terytorium. A milion mieszkających tam ludzi nie będzie o nic prosić, powiedział Putin. Zwrócił też uwagę, że Józef Stalin przekazał część rumuńskich i polskich jednostek na Ukrainę, a Nikita Chruiow następnie opuścił Krym, który do tej pory był terytorium Rosji.

Tak powstała sowiecka Ukraina i szerzyła swoją historię. Rosyjski przywódca powiedział, że można go teraz słusznie nazywać Ukrainą Władimira Iljina Lenina.

Jego autor i jego architekt potwierdzają to w dokumentach archiwalnych, dyrektywach. biorąc pod uwagę, że Donbas był dosłownie zagrożony przez skład Ukrainy. A teraz wdzięczni potomkowie niszczą pomniki Lenina. Nazywasz to demontażem. Czy chcesz zdemontować? Jesteśmy z tego w pełni zadowoleni. Ale nie chcemy się zatrzymać w połowie. Chcemy pokazać Ukrainie, czym jest prawdziwy demontaż – podsumował Putin w swojej lekcji historii o zabarwieniu getta.

Powiedział, że głupotą jest dać Ukrainie prawo do opuszczenia Związku Radzieckiego bez żadnych warunków.

Paskudne reakcje nacjonalistyczne

W przemówieniu na żywo Putin zniewolił interpretacje historii i podkopał państwo ukraińskie.

Powiedział, że nawet po Związku Radzieckim Rosja utrzymuje pełne szacunku stosunki z Ukrainą, udziela jej pomocy materialnej i spłaca długi byłego ZSRR bez wsparcia innej byłej republiki. I otrzymałem tylko nienacjonalistyczną reakcję na te wysiłki.

Putin wspomniał o miliardach oligarchów, którzy okradali ukraińskie firmy i ukrywali się na Zachodzie, a Duńczycy używali epitetów nacjonalistycznych i bandyckich do opisu ludności kraju.

Mówił o czystych politykach, nacjonalizmie i korupcji u władzy. Przyznając, że korupcja istnieje również w Rosji, Putin powiedział, że na Ukrainie nabrała ona szczególnego charakteru.

Na Ukrainie nie osiągnięto silnego państwa – podsumował.

Radykałowie wykorzystali to w 2014 r. i dokonali zamachu stanu, wyemitowano wersję Majdanu Putina.

Lepiej nie pytaj o tych, którzy wyszli na ulice, aby spróbować zidentyfikować ziarno – mówi.

Po lekcji historii Putina następuje opowieść o chaosie zatopionego al, który organizatorzy Majdanu nazwali wojną domową. Prezydent Rosji mówił o losie ograbionej ludności ukraińskiej i upadku przemysłu.

Czy to wybór cywilizacji prozachodniej? zapyta go retoryka.

Mówił o wyimaginowanych planach opracowania broni jądrowej

W swoim przemówieniu Putin powiedział, że strategia obronna Ukrainy przyciąga wojnę społeczności międzynarodowej z Rosją.

To nic innego jak przygotowanie do działań zbrojnych w pobliżu Rosji. Wiemy też, że krążą pogłoski, że Ukraina zamierza opracować własną broń jądrową. I to nie jest paplanina, próbuje przekonać naród rosyjski Putin.

Ukraina nadal posiada pod skórą radziecką technologię jądrową i urządzenia nadające się do użycia broni jądrowej.

w tym operacyjne lotnictwo taktyczne i rakiety Toka U, prezydent Rosji wymienił rzekome zagrożenia ze strony Ukrainy. Powiedział, że agresywna broń nuklearna w południowym sąsiedztwie może leczyć znacznie szybciej niż inne stany.

Putin powiedział, że dzięki broni jądrowej Ukrainy sytuacja w Europie i Rosji zmieni się dramatycznie.

Jzagrożenie dla Rosji

Putin powiedział w poniedziałek, że dążenie Ukrainy do członkostwa w NATO stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji.

Członkostwo Ukrainy w NATO jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa Rosji, powiedział szef Kremla.

Mamy świadomość stanowiska amerykańskich przywódców i faktu, że aktywna walka na wschodzie Ukrainy nie wyklucza członkostwa tego kraju w NATO, jeśli jest ono w stanie spełnić kryteria Sojuszu Północnoatlantyckiego – dodał Putin.

I znowu i znowu [Vakarai] próbuje nas przekonać, że NATO jest pokojową i energiczną unią obronną. Nie mam zagrożenia dla Rosji. Dobrze jest znów pokochać skórę, ale dobrze ją znamy – mówi.

Podpisz dokumenty

Na zakończenie transmisji na żywo Putin podpisał dokumenty potwierdzające niepodległość Republiki Ludowej, gdy w tym samym pomieszczeniu siedzieli separatystyczni przywódcy Ługańska i Doniecka.

Wybór dokumentu niezależności. Po lewej: Leonid Pasenik, przywódca ługańskich separatystów i Denis Puilin, przywódca donieckich separatystów. Zrzut ekranu V

Ponadto Putin podpisał z Puilinem dwustronne umowy o przyjaźni i wzajemnej pomocy.

Gratulacje dla szefa ceremonii zamknięcia Kremla, według przywódców separatystów.

Peter Tołstoj, wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej, powiedział, że rosyjski parlament we wtorek ratyfikuje żywice Putina.

Prezydent Rosji Władimir Putin poparł decyzję Dumy Państwowej o przyznaniu niepodległości Republice Donbasu po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa. Już we wtorek odbędą się dwie sesje poparcia sejmowego, podczas których te decyzje będą musiały zostać zatwierdzone – powiedział dziennikarzom.

[infogram id=”119df936-919b-4150-be8c-8d9b42870f19″ prefix=”93T” format=”interactive” title=”Putino karas :: Ukraina – bendras emlapis”]

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.