Przemytnik, który uciekł przed policją przez Polskę i Saksonię, obecnie przebywa w areszcie policyjnym

Po pościgu w niedzielę wczesnym rankiem, który zakończył się pod Budziszynem, Geogier Vusal R. trafił do aresztu.

Butzen- Będzie to miało konsekwencje: z całkowicie zajętym Kia Seed, gruziński Vusal R. (21) ścigał się z policją, rozbił się o drzewo w pobliżu Budziszyna i jako jedyny wysiadł z samochodu bez poważnych obrażeń. Teraz sędzia posłał go do aresztu.

Policja zatrzymała podejrzanego przemytnika na miejscu wypadku. © Lausitznews/Toni Lehder

Vusal R. chciał przemycić do kraju czterech nieudokumentowanych Turków, został odkryty w Legnicy w Polsce i przebiegł około 140 kilometrów na skraj Budziszyna.

Po wypadku czwórka pasażerów musiała udać się do szpitala, a mężczyzna (23 lata) musiał przejść pilną operację w Dreźnie: „Musi jeszcze zostać w klinice, ale udało się go przesłuchać” powiedziała policja federalna. rzecznik prasowy Michael Engler (49). „Pozostała trójka mogła w międzyczasie opuścić szpital”.

Rozgorączkowany przemytnik Vusal R. znalazł się w poniedziałek w areszcie policyjnym: „Podejrzany jest oskarżony o przemyt cudzoziemców i rzekomo narażał nielegalnych imigrantów na zagrażające życiu traktowanie”.

Śledztwo trwa!

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.