Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow grozi atakiem na Polskę

Według polskiego projektu medialnego Nexta, czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow groził atakiem na Polskę. Nexta opublikowała wideo w środę, w którym Kadyrow mówi, że Ukraina jest już kwestią zamkniętą. „Interesuje mnie Polska. Po Ukrainie, jeśli będzie rozkaz, pokażemy, co możemy zrobić w sześć sekund. Lepiej zabierz broń najemnikom – powiedział Kadyrow.

Od końca lutego br. czeczeńskie oddziały bojowe walczą z ukraińskimi żołnierzami na rzecz rosyjskiej wojny agresji. Działają wobec nich niezwykle brutalnie.

Kadyrow skutecznie ustanowił w Czeczenii szariat, prawo islamskie. Toleruje prześladowania homoseksualistów i tak zwane zabójstwa honorowe, a także podobno wyrzekł się zabójstw na zlecenie. Powinna istnieć nawet lista zmarłych z około 500 imionami.

Polska regularnie wyraża swoje zaniepokojenie wojną na Ukrainie. W oświadczeniu stwierdzono, że kraj może być również celem ataków rosyjskiego prezydenta Putina, a także państw bałtyckich Estonii, Litwy i Łotwy. Ponadto Polska jest krajem o największej liczbie uchodźców z Ukrainy.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.